Kaņierī papildina zivju krājumus

Kaut gan ezerā zivju netrūkst, to krājumi regulāri tiek papildināti ar zivju mazuļiem –  ik gadu ezerā tiek ielaisti vidēji 400 tūkstoši līdaku kāpuru. Diemžēl ļoti daudz līdaku kāpuru iet bojā, tāpēc daudz efektīvāk ir ielaist ezerā  jau paaugušās zivtiņas.  

IMG 0250

27. jūlijā Kaņiera ezerā kārtējo reizi tika papildināti zivju krājumi. Zivju audzētājs Jānis Priedītis no Rūjas bija apsolījis Kaņierim 2500 jau paaugušos šīvasara līdacēnus, taču visiem klātesošajiem par patīkamu pārsteigumu Kaņieris tika pie otrās vasaras līdaciņām, kuras svēra jau 200–250 gramu.

IMG 0261

Veselīgas, apveltītas ar labu ēstgribu, šīs līdaciņas visas izdzīvos, pieņemsies svarā un drīz kļūs par katra makšķernieka sapni.

IMG 0281

Cilvēki no laika gala daudz vērības pievērsuši Kaņierim: 1905. gadā izrakta kilometru garā Starpiņupīte, kas savieno ezeru ar jūras līci, uz upītes izveidota slūžu sistēma, kas nodrošina ne tikai ezera līmeni, bet arī jūrā esošo zivju nokļūšanu ezerā. Nav brīnums, ka  jau kopš seniem laikiem Kaņieris ir bijusi iecienīta makšķernieku un putnu vērotāju vieta. Visbiežāk makšķerētā zivs te ir līdaka (šīgada rekordniece svēra 11 kg), daudzi makšķernieki specializējas Kaņiera līņu ķeršanā, taču arī raudas, ruduļi, brekši, karūsas, sudrabkarūsas un asari vilina makšķerniekus.