Piepju papīrs, papīra rozes iekuram un citas idejas

No 9. līdz 13.jūnijam Jaunmoku pils muzeja darbinieki uzņēma kolēģus no Lusto Meža muzeja (Somija) un Sagadi Meža muzeja (Igaunija). Nord Plus projekta ietvaros tika rīkots seminārs, lai demonstrētu muzeju piedāvātās programmas, kurās izmanto dabas un tai draudzīgus materiālus. Seminārā piedalījās interesenti no skolām, pieaugušo izglītības centriem un biedrībām. Ikviens varēja pārliecināties, cik viegli ikdienā domāt zaļi, izmantojot savā labā to, ko daba piedāvā. Katram semināristam bija iespēja praktiski izmēģināt muzeju piedāvātās programmas: zāļu tēju degustēšanu, papīra pagatavošanu no piepēm, darbošanos ar bērza tāsi un iekura rozes izgatavošanu. Dalībnieku možumu uzturēja Kandavas muzejs, visus pacienājot ar dabīgo ozolzīļu kafiju.

Pēc semināra daudzi dalībnieki izteica domu, ka šajās darbnīcās guvuši lielisku pieredzi dabas materiālu izmantošanā ikdienas vajadzībām, vienlaikus arī jaunas idejas un ierosinājumus bērnu brīvā laika nodarbēm. Savukārt ārzemju viesi projekta laikā iepazina ne tikai Jaunmoku pils muzeja piedāvājumu, bet paviesojās Tērvetes dabas parkā, iepazīstot Zaļo klasi un mākslinieka Druvja Cirīša programmu, izstaigājot Ķemeru, Kaņiera ezera un Valguma pasaules takas, apskatot Meža mājas ekspozīciju. Viss redzētais kolēģos rosināja meklēt jaunas iespējas tālākai sadarbībai, bet mums – aktīvi turpināt darboties videi draudzīgā virzienā, piedāvājot pieaugušajiem arvien jaunas un „zaļas” iespējas papildināt savus zināšanu apvāršņus!

Pateicoties projektam ir sagatavots informatīvs buklets četrās valodās par visiem tā dalībniekiem un piedāvājumu pieaugušo mūžizglītībā konkrētajos muzejos. Interesenti bukletus pašlaik var saņemt Jaunmoku pils muzejā.

Informāciju sagatavoja:

Daiga Šmitenberga,

Jaunmoku pils muzeja vadītāja.

63107125; 26123881

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.