Dabas motīvi Jāņa Lagzdiņa darbos

Līdz 2015. gada 1. martam Jaunmoku pils muzeja Torņa zāle atvēlēta pazīstamā Talsu akvarelista Jāņa Lagzdiņa darbu izstādei „Klusā daba ar tauri”.

Jānis Lagzdiņš dzimis 1936.gadā Daugavpilī, studējis Valmieras pedagoģiskajā skolā  un Liepājas pedagoģiskajā institūtā, kur ieguvis pamatzināšanas zīmēšanā un glītrakstīšanā pie mākslinieka R.Pētersona un grafiķa K.Saukas. Vēlāk, darbojoties mākslas studijā pie Talsu mākslinieka Ž. Sūniņa, pastiprināti pievērsies gleznošanai, pabeidzis Tautas teātru dekoratoru kursus pie dekoratora R.Pīlādža, bet akmens apstrādi privāti mācījies pie tēlnieka H.Spriņģa. Ikdienā strādājis dažādās tehnikās, bet tuvāk sirdij tomēr ir akvarelis. Izstādēs piedalās kopš 1964.gada.

Vairāk kā divdesmit darbu klāstā lieliski atklājas mākslinieka daiļrades galvenie virzieni - klasiskais akvarelis un autobiogrāfiskie tušas zīmējumi. Akvareļa darbos pārsvarā dominē klusā daba un ainava. Tajās starp latviski pelēkajām ainavām lieliski iederas arī atmiņu mirkļi par viesošanos Norvēģijā. Savukārt filigrāni izstrādātajos tušas zīmējumos atklājas Talsu pilsēta ar tai raksturīgo noskaņu - romantiskajiem iekšpagalmu akmensdārziņiem un seno apbūvi kalnainajā reljefā. Visiem darbiem cauri jūtamas mākslinieka daudzās aizraušanās - mūzika, daba, zemes darbi.

Jānis Lagzdiņš ar smalko kolorītu pārstāv mākslinieku grupu, kuri veidojuši Talsu mākslinieku-romantiķu skolu. Viņu moto - priecāties par skaisto visapkārt un ielikt šo prieku savos darbos. Aicinām iegriezties Jaunmoku pils muzejā un, lūkojoties mākslinieka darbos, rast prieku arī sevī!

Jaunmoku pils muzeja vadītāja Daiga Šmitenberga