Izstāde „ARMITSTEDA LAIKS”

Jaunmoku pilī no 27.oktobra līdz 10.decembrim ir skatāma izstāde „Armitsteda laiks”. Izstāde sniedz informāciju par Jaunmoku pils cēlāja un bijušā Rīgas mēra Džordža Armitsteda veikumu Rīgas pilsētas attīstībā no 1901. līdz 1912.gadam.

Ņemot vērā tā laika politisko stāvokli – revolucionāro situāciju un tai sekojošo ilglaicīgo pastiprināto apsardzību galvaspilsētā – Armitsteda veikums ir nozīmīgs. Pretrunīgi vērtējumi lasāmi 1905.gada laikrakstos „Dienas lapa”, taču 1911.gada laikraksta „Jaunā Dienas lapa” slejās rakstā „Dž. Armitsteda 10 gadu jubileja” ir izcelti viņa kā pilsētas galvas paveiktais.

Dž. Armitsteds godam rūpējies par Rīgas pilsētu, mēģinot aptvert daudzveidīgās saimniecības sfēras – transportu, komunikācijas, izglītību un citas. Gadsimta sākumā Rīga ieguva daudz jaunu modernu ēku – dzīvojamos namus, slimnīcas, skolas, tirgus paviljonus un citas sabiedrībai nepieciešamās ēkas; tika paplašināta pilsētas zaļā zona – sabiedrībai pieejami kļuva Miera un Strēlnieku dārzi, tika atklāts Zooloģiskais dārzs; ar pirmās tramvaja līnijas atklāšanu sākās transporta kustības modernizēšana un Baltezera ūdensapgādes stacija deva iespēju uzlabot ūdensapgādi pilsētā.

Izstādē ir vienreizēja iespēja skatīt divus no 17 Dž. Armitsteda tēvoča Džeimsa Armitsteda dāvinātajiem 19.gs. mākslas darbiem Rīgas Mākslas muzejam, kā arī senās ūdensapgādes sistēmas koka caurules no Baltezera stacijas. Tai blakus Jaunmoku muižas liecība – nesen pils apkārtnē atrastās koka ūdens caurules fragments.

Izstāde tapusi pateicoties Jaunmoku pils muzeja sadarbībai ar Rīgas vēstures un kuģniecības muzeju, Mākslas muzeju „Rīgas birža”, Rīgas Ūdensapgādes muzeju un SIA „Rīgas satiksme”.

Izstāde apskatāma katru dienu no 9.00 līdz 17.00.

Informāciju sagatavoja: Jaunmoku pils administrācija, tālr. 63107125.