Kempings - atpūties videi draudzīgāk un mierīgāk!

dsc 0206

“Kempings – tā ir videi draudzīga atpūta dabā” – ar šādu saukli nupat norisinājās ikgadējā Latvijas Kempingu asociācijas gada pārskata sanāksme, kurā piedalījās arī LVM tūrisma un atpūtas centrs “Ezernieki” un “Spāre”, kā arī Latvijas valsts mežu dabas parks Tērvetē.

LVM atpūtas vietas – asociācijas biedri – piedāvā kempinga pakalpojumu, dodot iespēju apmesties vienlaikus vairākām karavānām. Piemēram, Ezerniekos ceļotājiem ar kemperu pieejamas labierīcības, elektrības pieslēgums, internets, virtuve, viss, kas nepieciešams kvalitatīvai atpūtai dabā. Šogad šādu atpūtas iespēju izmantoja 35 kemperi no dažādām valstīm, visvairāk Igaunijas un Lietuvas.

“Kempinga būtība – tā ir atpūta brīvā dabā, būt pie dabas – saskan ar AS “Latvijas valsts meži” (LVM) uzņēmuma zaļo domāšanu, mūsu atpūtas un tūrisma vietas labprāt sniedz šo pakalpojumu. Ceļotājiem ar kemperi piedāvājam gan elektrības pieslēgumu, labierīcības, internetu un pašu galveno – uzturēšanos pievilcīgā, tīrā un drošā vidē. Tai pat laikā nākas novērot un atzīt, ka arvien pieaug to atpūtnieku skaits, kas izvēlas apmesties dažādās vietās mežos, pļavās, pat stāvlaukumos, dažādās vietās ārpus oficiālajiem kempingiem ar saukli Wild camping, kas daudzās Eiropas valstīs ir aizliegts,” stāsta “LVM Tūrisma un atpūtas centri” viesu mājas pārzine Dzintra Stradiņa.

Ceļotāji, kas apmetas nakšņot brīvā dabā, mežā, ļoti bieži aiz sevis atstāj atkritumu kalnus, piemēslotu vidi, pret ko kategoriski iestājas Latvijas Kempingu asociācijas biedri. Šī ir problēma, ko Kempingu asociācija kopā ar LVM plāno risināt, lai pavisam tuvā nākotnē to novērstu.

kemping

Ikgadējā kempingu asociācijas biedru sanāksmē pulcējās 42 Latvijas aktīvākie kempingu īpašnieki un pārvaldnieki (saskaņā ar asociācijas veikto pētījumu, šobrīd Latvijā ir 264 kempinga pakalpojuma sniedzēji), lai savstarpēji pārrunātu aizvadītās sezonas notikumus, apspriestu aktualitātes un vienotos par kopīgu nākotnes redzējumu.

Asociācijas biedri tikšanās laikā atzina, ka aizvadītā tūrisma sezona bijusi saspringta pandēmijas ierobežojumu dēļ, apgrozījums krities līdz pat 60 % salīdzinot ar pagājušo gadu. Ieguvēji bijuši tie uzņēmēji, kuri jau iepriekš vairāk orientējušies uz Latvijas publiku. Ierasto ceļotāju vietā no Nīderlandes, Vācijas, Francijas šogad stājās kaimiņvalstu – Igaunijas un Lietuvas – atpūtnieki.

Vērtējot aizvadīto sezonu, Latvijas Kempingu asociācijas vadītāja Nelda Sniedze uzsvēra, ka ir aizvadīta spraiga, nebijušiem izaicinājumiem piepildīta kempingu sezona, kas likusi pašiem uzņēmējiem meklēt jaunus piedāvājumus, netradicionālus atpūtas piedāvājumus, lai turpinātu pastāvēt un attīstīties.