Atklāts Mammadaba spiningošanas čempionāts

Jau ceturto gadu AS „Latvijas valsts meži” apsaimniekotajos ezeros tiek organizētas atklātās Mammadaba spiningošanas sacensības, ko komandas bija iesaukušas par spiningošanas maratonu. Tiesa, šogad to laikam labāk saukt par pusmaratonu, jo pirmajos gados katrā ezerā bija jāspiningo divas reizes, šogad, uzklausot dalībnieku ierosinājumus, tika nolemts, ka pietiks ar vienu spiningošanas reizi katrā no pieciem LVM apsaimniekotajiem ezeriem, tikai bagātais Lielauces ezers gaidīs visus arī rudens pusē – uz noslēgumu un apbalvošanu.

31. maijā purva ieskautais Lielauces ezers, kas radis dienas vadīt klusumā, piedzīvoja lielu satraukumu – pēc izslavētajiem Lielauces asariem un līdakām bija ieradušās divpadsmit Mammadaba spiningošanas čempionāta komandas, katrā laivā divi apņēmības pilni vīri. Bet ezers tik viegli nepadevās, sak, neies jau tūdaļ visus noslēpumus atklāt un liellīdakas tā uzreiz atdot. Starp citu, ezera pazinēji stāsta, ka palaikam šeit notiekot dīvainas lietas – reizēm lielās zivis mēdzot ķerties tā ap pusdienlaiku, kad citās ūdenstilpēs valda pilnīgs miers.

Pēc septiņām stundām komandas atgriezās krastā gan ar lomiem, gan jaunām atziņām. Neticami, bet sarūgtinājumu neizrādīja arī tās divas komandas, kam bija ķērušās tikai zemmēra zivtiņas, toties uzvarētāji gandarīti un apmierināti slavēja gan ezeru, gan lielisko sacensību organizāciju, gan neparasto laivu bāzi ar romantiskajām, peldošajām mājiņām. Šoreiz uzvarēja komanda ar zīmīgu nosaukumu – „Komanda”, bet lielāko līdaku izvilka Modris Skulte.

Toties Kaspars Grablovskis 725 gramus smagais asaris ne tikai deva vērtīgus punktus komandai, bet arī kļuva par maija uzvarētāju LVM rīkotajās sacensībās, kur katrā ezerā tiek vērtēta sava zivs. Kaspars varēs bez maksas izmantot laivu Lielauces ezerā.

Pirmās kārtas rezultāti.