Mammadaba spiningošanas čempionāta 5. posms Lielaucē

Foto: Mammadaba spiningošanas čempionāta 5. posma uzvarētāji - sacensību galvenais tiesnesis Aldis Sāvičs apbalvo pirmās vietas ieguvējus Aivaru un Māri Smilgas.

Divdesmit sestā augusta rītā, vēl krietnā tumsā, Lielauces ezera peldošo namiņu apgaismojuma gaismā, Mammadaba spiningošanas sacensību dalībnieki izlozēja lomu lapu numurus un ar steigu devās ezerā. Nu, gluži kā lauksaimnieki, ar domu – tīrumā minūte dārga. Un kā nu nebūs dārga, ja cīņā par divām Raymarine Dragonfly 4 PRO, eholotēm, kuras piedāvā šo sacensību galvenais atbalstītājs „eboat.lv”, www.eboat.lv , un sacensību sponsoru „Gold Fishing”, www.sargofish.eu , SIA „Dole Marine”, SIA „Salmo”, „Copes lietas” un Latvijas makšķerēšanas sporta federācijas dāvātajām balvām vairs atlikuši tikai divi posmi.

2vietasieguvēji

Foto: Otrās vietas ieguvēji  - Uldis un Artūrs Veidemaņi.

Pie debesīm esošie nelielie mākonīši un spirgtais rīta vējiņš viesa cerību, ka diena gluži saules pielieta viss nebūs un zivju apetīte, salīdzinot ar iepriekšējiem posmiem, būs krietni vien uzlabojusies. Diena tomēr izvērtās saulaina, bet sacensību dalībnieki par zivju apetīti gan īpaši nesūdzējās, un, lai arī nekādi Pēterlomi netika vilkti, pie zivīm tika teju vai visas komandas. Par patīkamu pārsteigumu Rinaldam Bērziņam izvērtās cīņa ar tās dienas lielāko, deviņdesmit divus centimetrus garo līdaku. Balvā godam nopelnīta dāvanu karte no Latvijas valsts mežiem par lielākās zivs pieveikšanu.

3vietas ieguvēji

Foto: Trešās vietas ieguvēji  - Mārtiņš un Jānis Labuči.

Nezinu kāda ragana, vai burve ar tukšiem ūdens nēšiem pārsoļoja ceļu Rinaldam un Zigmāram Bērziņam, no komandas „Bērzi” dodoties uz sacensībām, bet lielās zivs pieveikšana deva nelielu gandarījumu copes dienā piedzīvotajām likstām. No rīta, gatavojot laivu sacensībām, noslīka elektromotors, kuru Lielauces padziļajā piekrastē nemaz nebija tik viegli izcelt. Stājoties uz līnijas, Zigmārs iekāpa purvā un piesmēla zābakus. Kādā makšķerēšanas epizodē, vēja pūsma aiznesa pa gaisu auklas murskuli, kuru atriebīgais motors veikli uztina uz dzenskrūves. Pēc brīža, cīņā ar lielu līdaku, motors pakampa uztveramā tīkla linumu un uztina uz skrūves to, bet līdaka norāvās. Pilnam komplektam vēl tikai pietrūka apgāzt laivu, bet tas, paldies Dievam, tomēr nenotika, toties dodoties mājup ar piekto vietu kabatā, gandrīz pietrūka degviela.

DSCN8509

Foto: Lielākās zivs pieveicējs Rinalds Bērziņš.

Ceturtajā vietā Aigars Līdumnieks un Kaspars Grablovskis no „Komandas” , trešajā vietā šo sacensību līderi, komanda „Labuči” ar Jāni un Mārtiņu Labučiem. Otrajā vietā otri līderi, brāļi Uldis un Artūrs Veidemaņi no „Pils2”. Bet ideālu sniegumu parādīja komanda „Čuš” ar Māri un Aivaru Smilgām, kuriem pirmā vieta. Nu, ko, brāļi rullē!

5.POSMA_REZULTĀTI.pdf     KOPVĒRTĒJUMA_REZULTĀTI.pdf

Kopvērtējumā gan attiecībā uz pirmajām divām vietām nekas īpaši nemainījās, starp Veidemaņiem un Labučiem tikai viens punkts. Kuriem būs stiprāki nervi un pareizie mānekļi, redzēsim pēdējā posmā 2. septembrī Kaņierī!