Lielauces ezera saulē - Mammadaba spiningošanas čempionāts 2018 - 2. posms

Foto: Mammadaba spiningošanas čempionāta 2018 2. posma - Lielauces posma uzvarētāji (no kreisās) Māris Efners, Jānis Gaborecs, Modris Skulte, Mārtiņš Tihonovs, Aigars Līdumnieks un Kaspars Grablovskis.

Divdesmit sestajā maijā, kad Lielauces ezerā norisinājās šo sacensību otrais posms, laika ziņā, salīdzinājumā ar pirmo posmu Kaņiera ezerā, nekas īpaši mainījies nebija, tā pati spilgtā saule, debesis bez neviena mākonīša, tikai neliels vējiņš nedaudz virbināja ezera spoguli, dodot kaut nelielas cerības tikt pie kādas ieskaites zivs, līdakas, kuras garums nav mazāks par piecdesmit pieciem centimetriem, vai prāva, augumā virs divdesmit centimetriem esoša asara. Aiztecēja gandrīz stunda, un tikai tad elektroniskajā lomu lapā sāka parādīties pirmie ieraksti par noķertajām zivīm, šajā skaistajā, saules pielietajā rītā, pirmie uz kara takas izgāja asari. Kā vēlāk stāstīja paši makšķernieki, tad šīs zivis ķērušās biezā slānī, gandrīz visās vietās ezerā, bet, ak vai, tikai dažas no tām sasniedza atļauto garumu, un nesa copmaņiem tik ļoti nepieciešamos punktus. Vietējie Lielauces ezera taku ziņi stāsta, ka līdakas šajā ezerā sāk pieteikties krietnu stundu pēc saullēkta un arī šis rīts nebija izņēmums.

DSCN8658

Foto: Mammadaba spiningošanas čempionāta 2018 2. posma lielākās līdakas pieveicējs Mārtiņš Tihonovs.

Liels bija mans pārsteigums, kad komanda „MarMoRS”, kurā startēja Modris Skulte un Mārtiņš Tihonovs nepilnas stundas laikā lomu lapā iebirdināja trīs zaļsvārces, no kurām lielākā sešdesmit septiņus centimetrus (gluži kā Kaņierī) gara. Izskatās, ka šie vīri gāja uz visu banku un spieda uz līdakām, šī, samērā riskantā taktika šoreiz attaisnojās, viņi līdz sacensību beigām iemanījās mērsilē iemānīt vēl pāris mēra līdakas, un pirmā vieta rokā. Mārtiņam par lielāko līdaku īpašs prieks, kā nekā nopelnīta dāvanu karte no LVM un Novatex veste no šo sacensību sponsora „Eholotes.lv”. Nedaudz savādāku taktiku bija izvēlējušie puiši no komandas „H-FISHER” Jānis Gaborecs un Māris Efners, jūtot, ka ar līdakām priekš augstas vietas varētu nepietikt, viņi pāris zaļsvārcēm pievienoja septiņus ducīgus asarus un godam nopelnīja augsto otro vietu. Aiz viņiem ar trīs līdakām un diviem asariem palika šo sacensību veterāni „Komanda”, kuras sastāvā Aigars līdumnieks un Kaspars Grablovskis. Bet pie lielākā asara, kura garums četrdesmit divi centimetri, kuram bonusā veicināšanas balva no „Salmo”, tika vietējās komandas „Pils-2” pārstāvis Artūrs Veidemanis, viņam ar brāli Uldi kontā vēl arī trīs līdakas un šoreiz mājas sacensībās ceturtā vieta.

2.POSMA_REZULTĀTI.pdf

 KOPVĒRTĒJUMA_REZULTĀTI_2018.pdf

Pašreiz kopvērtējuma augšgalā „Komanda”, aiz viņiem ar vienādu punktu summu „Pils -2” un „Čuš”, bet priekšā vēl gari četri posmi un ļoti daudz kas var mainīties.