Ar sadurstītām rokām LVM Lielauces ezerā - Spiningošanas čempionāta 5. posms

 Foto: (no kreisās) Agris Caune, Eduards Kuzmins, Matīss Ruša, Edgars Kukutis, Ivars Lasmanis, Rinalds Hūns.

11.augustā Lielauces ezerā norisinājās Mammadaba spiningošanas sacensību priekšpēdējais, piektais posms. Šoreiz šis posms no pārējiem, šogad jau notikušajiem, atšķīrās ar to, ka tas nesākās rīta agrumā, bet gan tuvu pusdienas laikam, jo dalībnieki vienbalsīgi nolēma, ka nepieciešams pēcpusdienas posms. Vēl arī zīmīga atšķirība šim posmam bija ar to, ka beidzot bija mitējies lielais karstums, debesīs slīdēja tumši mākonīši, pa reizei nobirdinādami kādu lietus asaru. Uz nekādiem Pēterlomiem jau gan neviens tā īpaši necerēja, ūdens pusotru reizi siltāks par gaisu un kāda gan šādā vidē var būt apetīte, bet sanāca tā kā sanāca. Nedaudz kaut ko uzkost līdakām tomēr gribējās un šajā dienā tika piereģistrētas divdesmit mēra līdakas no kurām lielākā 64 centimetri. To izmānīt izdevās liepājniekam Andrejam Ivļijevam no komandas „Mad Buterfly”, balvā dāvanu karte no LVM un lielā veicināšanas balva no     „Eholotes. lv” „Novatex” veste. Bet pa to laiku kamēr citi meklēja zivīgākās vietas, ezerā notika trakas lietas, lūk ko par to stāsta sacensību dalībnieks Matīss Ruša:

– Lai gan iepriekšējā dienā nekādu dižu info par zivju lokāciju neatklājām, viens no punktiem

likās gana cerīgs (jau treniņā tikām pie drukna, 40cm gara, asara), tad nu sākam ar šo punktu, pirmie metieni un IR, atkal 40 cm asaris, vēl viens metiens un 38 cm, vēl viens 25 un vieta pieklust, dodamies citur, bet ar plānu atgriezties. Atgriežamies, redzam laivu mūsu punktā, bet neko darīt, ejam noteikumu robežās klāt. Un tad sākās - asari viens pēc otra, turklāt izmērs bija, maigi izsakoties, patīkams. Beigu beigās, pēc 4 stundu lasīšanas, ieskaitē tika 20 asari (sacensību nolikums paredz lomā ieskaitīt 20 lielākās zivis), mazākais no tiek 35cm (aptuveni 500gr) un lielākais 42 (aptuveni 1000gr), 45 no noķertajiem asariem bija 30cm+. Bija skaidrs, ka ar blakus komandu dalīsim pirmās divas vietas un pārslēgties uz līdaku nebija nepieciešams, drīzāk neļaut nevienam citam iesēsties blakus, tad nu finišā par 1500 punktiem tomēr izdevās kaimiņus pārķert. Visas zivis tika noķertas, nomērītas, un saudzīgi atbrīvotas. Rokas jēlas, pirksti sadurti, bet vienalga – copēt ir forši!

DSCN8745

Foto: (no kreisās) Pirmā vieta Matīss Ruša, Edgars Kukutis.

Nu ko te daudz piebilst, varbūt tikai to, ka Matīsa reģistrēto asaru vidējais garums 37,56 centimetri, domāju, ka tādu copi izbaudīt gribētos ikvienam makšķerniekam. Jā, Matīsam ar pārinieku Edgaru Kukuti („E un M”) godam, grūtā, nervus kutinošā cīņā godpilnā pirmā vieta, aiz sevis atstājot komandu ar ļoti kritisku nosaukumu „Resnie LV”, kurā startēja Ivars Lasmanis un Rinalds Hūns, bet arī šie vīri ir pelnījuši vislielāko atzinību, neapjuka, metās uz asariem, cīnījās kā lauvas un jāsaka, ka tikai veiksme nosvēra svaru kausus par labu „E un M”. Rinaldam toties lielākais asari, kupraiņa garums 45 centimetri, bonusā veicināšanas balva no „Salmo”. Bet trešajā vietā ar piecām līdakām un vienpadsmit asariem ieairēja Agris Caune un Eduards Kuzmins no „LB”.

DSCN8754

Foto: Lielākā līdaka un „Novatex” veste Andrejam Ivļijevam.

Turnīra kopvērtējums izskatās arvien intriģējošāks, lielas iespējas izcīnīt uzvaru pašreiz ir četrām komandām, bet vistuvāk mērķim stāv Jānis gaborecs un Māris Efners no „H–FISHER”. Vai pietiks nervu un veiksmes, lai cīnītos par lielo balvu no „Dole Marine”, to parādīs pēdējais posms Kaņiera ezerā 15. septembrī.

5.POSMA_REZULTĀTI.pdf

KOPVĒRTĒJUMA_REZULTĀTI_2018.pdf