Spiningošanas čempionāta 5. posms - patīkams pārsteigums LVM Lielauces ezerā

Foto: Mammadaba spiningošanas čempionāts, 5.posms no kreisās: Kaspars Grablovskis, Aigars Līdumnieks, Jānis Gaborecs, Māris Efners, Edgars Kukutis, Raivis Dzenis un Agnis Tīfentāls

Jau ierodoties pie Lielauces ezera un vērojot laika apstākļus, Mammadaba spiningošanas sacensību piektā posma dalībniekiem bija skaidrs, ka šajā dienā lomiem ir jābūt. Debesīs peldēja blīvi, tumši mākoņi, ezera virsmu virpināja sprauns rietenis, kurš vēlāk solīja pastiprināties. Un tā arī bija. Censoņi pēc starta komandas kāpa laivās un devās uz savām nolūkotajām copes vietām. Jau pirmie metieni apliecināja, ka līdakmammas un papi, pēc ieilgušā vasaras gavēņa, vēlas tā pamatīgāk uzkosties, mērsiles tika liktas lietā vienā laidā, punkti krājās vēja ātrumā un copmaņus priecēja fakts, ka gandrīz nemaz nebija visur esošo zemmēra līdaciņu, varbūt tās ūdenszāļu pacerēs bija iedzinušas prāvās sugas māsas.

DSCN8898

Foto: Mammadaba spiningošanas čempionāta 2019 5. posma lielākās zivs pieveicējs Edgars Kukutis

Jo ilgāk censoņi makšķerēja, jo vairāk pieauga noķerto līdaku garumi, 62, 68, 74, 78 cm, līdz beidzot ezers izšāva un komandas „Kubera” laivā atskanēja skaļas gaviles: Edgaram Kukutim bija izdevies iedabūt mērsilē šā gada sacensību lielāko līdaku – 95 centimetrus garu skaistuli. Protams, ka Edgaram tika gan prieks par lielisko lomu, gan cīkstēšanās ar to, gan LVM balva par lielāko zivi. Kārtējo reizi neiztika arī bez kurioziem: Māris Efners un Jānis Gaborecs no „X-Fisher”, atraduši pareizos, šajā dienā strādājošos mānekļus, bija tā aizrāvušies ar līdaku gūstīšanu, ka nedaudz aizmirsa par sacensību nolikumu, un vienpadsmito mēra līdaku jau atmeta atpakaļ. Tas gan viņiem, pēc sāncenšu vēlīga atgādinājuma par to, ka ieskaitītas tiek divdesmit līdakas, netraucēja jau noķertajām desmit zivīm pievienot vēl trīs, un izcīnīt pārliecinošu uzvaru ar 42397 punktiem, kas ir 2,2 reizes vairāk par iepriekšējos posmos labāko iegūto punktu skaitu!

DSCN8892

Foto: Mammadaba spiningošanas čempionāta 2019 5. posma uzvarētāji Jānis Gaborecs un Māris Efners

Kopā šajā dienā tika noķertas septiņdesmit līdakas. Vecmeistari Kaspars Grablovskis un Aigars Līdumnieks („Komanda”) gan piekopa citu taktiku – apzināti vai sagadīšanās pēc, laivā vilināja lielākas zaļsvārces un ar deviņām līdakām godam nopelnīja augsto otro vietu. Trešajā vietā arī ar deviņām, tikai izmēros mazākām līdakām, Raivis Dzenis un Agnis Tīfentāls („Fisher”), bet nākamajām trīs komandām katrai pa astoņām ieskaites zivīm. Olimpisko sešinieku noslēdza šo sacensību līderi Māris un Aivars Smilgas („Čuš”). Kā vēlāk smējās sacensību dalībnieki tad Māris ar Aivaru esot izdarījuši tā, lai intriga saasinātos vēl vairāk, un pilnīgi viss izšķirtos pēdējā sacensību posmā Kaņierī, tur notiks ļoti sīva cīņa par medaļām starp piecām komandām.

5.POSMA_REZULTĀTI.pdf

KOPVĒRTĒJUMA_REZULTĀTI.pdf

Cīņa par šī čempionāta rīkotāju „Latvijas valsts meži” un sponsoru SIA „Salmo” www.salmo.lv ar „Lucky John” produktu līniju, SIA „Laivu depo”, www.laivudepo.lv, „Gold Fishing, www.sargofish.eu” , makšķernieku veikala „Fisher”, SIA „Dole Marine”, www.boats.lv , žurnāla „Copes lietas” un LMSF sarūpētajām balvām turpinās, tiksimies jau šo sestdien LVM Kaņiera ezerā!