Mammadaba spiningošanas čempionāta 4. posms LVM Gulbju ezerā

Dienas raucas manāmi īsākas, pirmie gājputni jau pamanījušies pamukt uz dienvidiem, ūdeņi kļuvuši krietni vēsāki, un zivju apetīte uzlabojas. Protams, ka to nevar teikt par visām dienām, kuras pavadām pie ūdeņiem, jo copi, kā mēs labi zinām, ietekmē vēl vesela virkne citu faktoru – vēja virzieni, gaisa spiediena svārstības, mēness fāzes utt. To, ka arī it kā labā copes laikā makšķerēšanas rezultāti nav sevišķi iepriecinoši, un makšķerniekiem nākas likt lietā visu savu meistarību un izdomu, pierādīja kārtējais, ceturtais Mammadaba spiningošanas sacensību posms, kurš norisinājās 27. augustā LVM Gulbju ezerā.

Austrumu pamale krāsojās gaišākos toņos, kad četrpadsmit komandas ar skubu metās ezerā, lai vāktu sev tik ļoti nepieciešamo punktu ražu. Trīspadsmit no tām startē lielajā kopvērtējumā, bet viņiem piebiedrojās Jānis Balsers un Aigars Jeršovs ar kareivīgu komandas nosaukumu „Niknie Vilki”. Šī komanda startē gluži tāpat kā visas kopvērtējuma komandas, neizlaižot nevienu posmu un uz manu jautājumu par to kamdēļ nav piedalījušies kopvērtējumā, puiši smaidot atbildēja, ka vispirms jāaprod ar sacensību atmosfēru, jāiepazīst ezeri, kuros notiek sacensības, un nākamgad jau varēšot domāt par kopvērtējumu.

4.POSMA_REZULTĀTI.pdf

Bet tās komandas, kuras jau līdz šim bija demonstrējušas stabilu sniegumu, kārtējo reizi pierādīja, ka drēbi pazīst pietiekami labi, un to sniegums bija pietiekami stabils. Grūtā cīņā augsto trešo vietu izcīnīja Rinalds un Zigmārs Bērziņi no komandas „Bērzi”, izvirzoties kopvērtējuma vadībā un par vienu punktu apsteidzot līderus Romaldu Ribuzulu un Mārtiņu Reku no „Emīlija–Talsi”, talsiniekiem šoreiz nācās samierināties ar piekto vietu, iespējams tāpēc, ka komanda bija spiesta startēt izmainītā sastāvā. Otrajā vietā ielēca komanda „Čuš”, kuru pārstāv Māris un Aivars Smilgas, bet zeltu šajā posmā jau otro reizi pēc kārtas izcīnīja „Vizulīši” ar Māri Kārkliņu un Kristīni Āboltiņu, kuri līdakām piepulcināja krietnu baru ar asariem 8700 gramu vērtē.

KOPVĒRTĒJUMA_TABULA.pdf

Pēc sacensībām Māris smaidot stāsta, ka asarus jūtot ar muguras smadzenēm un ezerā varot noorientēties, kad līdaku kāts jāmaina uz vieglo, asariem domāto. Viņam šoreiz arī lielākā 71 centimetru gara līdaka, par ko Māris saņem veicināšanas balvu no makšķerlietu veikala „Pie Uģa”, bet visas trīs pirmo vietu ieguvušās komandas tiek pie dāvanu kartēm no sacensību rīkotājiem AS "Latvijas valsts meži". Sacensību galvenā intriga, cīņa par galveno balvu eholoti no Eholotes.lv un balvām no „Salmo”, „Dole Marine” un makšķernieku žurnāla „Copes lietas”, saglabājas.