Pokaiņu mežā Mārtiņdiena sagaidīta

Svētdien Pokaiņi aicināja apmeklētājus uz Mārtiņdienas  pasākumu. Diena bija  brīnumjauka - zili dzidras  debesis, silta un spoža saule, koku zarus reizēm pašūpoja neliels dienvidu puses vējiņš, priecīgi dziedāja putni. Diena kā radīta, lai dotos dabā un izbaudītu rudens burvību!

 

Uz Mārtiņdienas pasākumu bija ieradušies visi tie dabas draugi, kuri vēlējās uzzināt par saules ritu debesīs. Neizpalika arī maskošanās prieks un pasākumu apmeklēja pat vesela lāču ģimene. Ar aizdegtām svecītēm un lāpām visi devās uz Zikurātu, kur pie Mārtiņdienas ugunskura risinājās sarunas par gadalaikiem, svētkiem gada garumā un cilvēka dzīvi. Pēcpusdienā  pie lapenītes visus gaidīja uz ugunskura vārīta garda putra, kā arī Pokaiņu īpašā tēja. Semināru telpā bērni varēja gatavot salmu gailīšus, kamēr pieaugušie izmantoja iespēju rast atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem  pie astrologa, hirologa.  Interesenti varēja ielūkoties arī iekš tā, ko vēsta Taro kārtis.  

21.decembrī, kā ik gadu, Pokaiņi aicina uz Ziemas saulgriežu svētkiem, bet 26. decembrī būs pavisam ģimeniska diena - aicinām visus braukt un izpušķot vienu no Pokaiņu meža eglītēm taku malās, lai pēc tam tā svētku rotās varētu sagaidīt Jauno gadu un Zvaigznes dienu.

Uz tikšanos!

AS “Latvijas valsts meži” novēl patīkamu atpūtu!