Ziemas Saulgriežu svētku brīnums Pokaiņos - sagaidīts

21. decembrī Pokaiņu mežā norisinājās Ziemas Saulgriežu pasākums. Lai arī laika prognozes draudēja ar decembrim netipiskiem laikapstākļiem slapja sniega un lietus veidā, klātesošie varēja pārliecināties, ka Pokaiņu mežā daudz kas notiek savādāk. 

 Ziemas Saulgrieži 1

Sākoties pasākumam un atskanot skaļām raga taurēm, pēkšņi no debesīm sāka birt baltas sniega pārslas. To bija tik daudz, ka īsā laika sprīdī zemi jau bija pārklājusi balta sniega villaine, kura nenokususi turējās visas dienas garumā.

Visi pasākuma dalībnieki tika aicināti doties jaukā pastaigā pa Pokaiņu meža takām līdz Zikurātam, pa ceļam atstājot burkānus, ābolus un citus  svētku kārumus  meža iemītniekiem. Savukārt atgriežoties no Zikurāta, tika iedegtas gaismiņas eglītē, kas aug pie informācijas centra. Ejot pa skuju spirāli, katrs uz bluķīša atstāja savu iedegto gaismiņu ar kādu slepenu sirds vēlmi. Un tad jau arī pienāca bluķa atdošanas laiks ugunij, jo ir jāatstāj viss vecais un atstrādātais, lai bluķim sadegot, viss izplēn un paliek jaunas, gaišas domas un cerības.  Pa to laiku uz ugunskura lielajā katlā smaržojoša  tika vārīta Pokaiņu īpašā tēja. Ikviens varēja izliet sev laimīti un mēģināt saprast, ko izlietā figūriņa nozīmē. Interesantas sarunas vēlāk turpinājās informācijas centra semināru telpā pie kamīna.

Gaiši Ziemas Saulgrieži tika svinēti Pokaiņu mežā! Arī pasākuma būtību šoreiz cieši caurvija atziņa, ka gaisma jau  ir ikvienā cilvēkā, tikai jāprot  to sajust un ieraudzīt!

Jau pavisam drīz, 26. decembrī, visi aicināti ietērpt Pokaiņu meža taku malā augošās eglītes svētku rotā! 

Skatīt afišu

Gaidām ciemos!

AS "Latvijas valsts meži" novēl patīkamu atpūtu!