Izbaudiet pavasari Pokaiņu meža takās

Pagājušajā sestdienā Pokaiņos svinēja Ūsiņa dienu. Pasākuma dalībnieki kopā ar astrologu Lauri Daņilovu devās meža takās - atavoja spēka slotiņas un simboliski rumulējās, dziedāja latvju dainas spēkam, aizsardzībai, veselībai. Ūsiņdienas ugunsrituālu vadīja latviskās dzīvesziņas kopēja un šamanisko tradīciju zinātāja Ilona Līduma. Kad enerģijas un spēka visiem bija gana, pļaviņā pie ugunskura, kā vienmēr, visus gaidīja Zane un Dzintars ar īpašo Ūsiņdienas maltīti un smaržīgu zāļu tēju.

Pavasaris  joprojām  aicina paviesoties Pokaiņu mežā. Skatu priecē daudzkrāsainie puķu paklāji. Koku zari sliecas pretī saulei ar mazām, zaļām lapiņām. Putnu balsis apvienojas daudzbalsīgā korī. Apmeklētājus priecē  arī nesen izveidotā jaunā gājēju taka. Taku tuvumā no zemes  kārtas attīrīti interesanti akmeņi un akmeņu krāvumi. Jūtīgākie  teic, ka no tiem nāk spēks un enerģija un pa taku ir ļoti viegli pārvietoties. Par to, vai tā ir, katrs var pārliecināties pats. Uzmanīgs dabas vērotājs  var ieraudzīt arī  pavasara sēnes – gan ēdamas, gan tikai skaistumam izaugušas, kā arī pamanīt kādu skaistuli vāveri, stirnu vai meža ruksi. Ne mazāk interesanti ir vērot,  kā skudru pūžņos čakli rosās skudras, reizēm nesot uz savām mājām daudz reižu lielākus zariņus, nekā pašas. Ir ko pamācīties!  Visapkārt tik daudz jauna un interesanta, par ko priecāties un, protams, saņemt gana daudz spēka un enerģijas, ko dāvā daba pavasarī.

 Ir skaista lapenīte un labiekārtota ugunskura vieta, kur pēc pastaigas mežā  var ieturēt maltīti. Ir arī iespēja iznomāt zupas katlu un pašiem  uz ugunskura izvārīt  garšīgas pusdienas.

  Tāpēc  Pokaiņi aicina  brīvdienas un brīvo laiku pavadīt meža takās, jo pavasaris ilgs vien īsu laika sprīdi.

AS "Latvijas valsts meži’’ visiem novēl izbaudīt pavasara vēsmas dabā!