Meteņi LVM Pokaiņu mežā aizvadīti

Aizvadītajā svētdienā LVM Pokaiņu mežā notika pavasarīgs Meteņu pasākums. Lai gan februāris skaitās ziemas mēnesis un Meteņi ir laiks, kad atvadāmies no ziemas, šogad daba pasteigusies. Gaisā jau virmoja īsts pavasaris. Zīlītes priecīgi dziedāja pavasara dziesmiņu, dienvidu vējš, zila debess un saule patiesi radīja iespaidu, ka ziema aizgājusi.

Pie informācijas centra par Meteņu pasākuma norisi stāstīja ekstrasense no Mandalu Pasaules Sarmīte Makarova. Tā kā Meteņi ir laiks, kad ir iespējams atvadīties no visa liekā un nevajadzīgā, tad katrs varēja savas vēlmes uzrakstīt uz papīra lapiņas un paņemt līdzi mežā. Tad kopā ar Pokaiņu gidi Renāti visi devās saules apspīdētajās meža takās meklēt svētkoku. LVM Pokaiņu mežā aug īpašs ozols, kurš nodēvēts par Nameja ozolu, jo ir cilvēki, kas apmeklējuši mežu un vīzijās šeit redzējuši pašu Nameju. Kas to lai zina, varbūt, ka Namejs tiešām ir bijis arī tur, bet ozolam patiesi piemīt liels spēks. To sajust varēja katrs. Tālāk visi devās uz Zikurātu, kur Pokaiņu uguns turētājs Arnis jau bija iededzis gaišu ugunskuru. Pēc meditācijas un noskaņošanās uzrakstītās vēlmes tika atdotas ugunij un brīvajam dienvidu vējam, lai atbrīvotu vietu kam jaunam un iedvesmas pilnam.

Atgriežoties no Zikurāta, Pokaiņu informācijas centrā visus jau gaidīja Mandalu Pasaules meitenes. Katram bija iespēja piedalīties kādā no vairākām radošajām darbnīcām. Interesants process bija linu maisiņu apgleznošana. Tie patiesi izdevās ļoti skaisti. Blakus telpā bērni kopā ar vecākiem gatavoja krāsainus sapņu ķērājus. Kāda mamma bija sajūsmināta, ka tik vienkārši var uzmeistarot īpašas lietas. Pacietīgākie no daudzkrāsainiem un košiem dzīpariem radīja skaistas mandalas. Tie, kam bija vēlme atbrīvoties no stresa un noguruma, ar otiņu un krāsām uz papīra lapas varēja izveidot savu sajūtu mandalu. Kāda meitene to uzzīmēja ļoti īpašu un skaistu – ar melnu pamatu, ko caurvija rozā krāsas. Kāda sieviete pat bija nolikusi otiņu un tās vietā izmantoja roku pirkstus. Arī te izveidojās neparasta mandala. Tā kā piedalīties gribētāju radošajās darbnīcās bija daudz, tiklīdz vieni darbiņu bija beiguši, to vietā nāca citi.

Pa to laiku Zane un Dzintars ugunskurā bija izvārījuši smaržīgu zāļu tēju un pagatavojuši garšīgu maltīti. Pēc pastaigas svaigā gaisā un darbošanās radošajās darbnīcās sātīgā maltīte garšoja visiem. Atvadoties pasākuma dalībnieki teica sirsnīgu paldies Mandalu Pasaules meitenēm par izdomas bagātajām radošajām darbnīcām, gidei Renātei par interesanto stāstījumu un Arnim par gaišo vēlmju ugunskuru.

Pavasarīgās un noslēpumainās LVM Pokaiņu meža takas gaida apmeklētājus. Tās noskaņas, kas valda dabā, un sajūtas, kas dod jaunu spēku un enerģiju, nevar izteikt vārdos. Tās jāizjūt katram pašam.

 

AS "Latvijas valsts meži" novēl skaistu atpūtu LVM Pokaiņu meža takās!