Balti un skaisti pavasara Saulstāvji LVM Pokaiņu mežā

Aizvadītajā sestdienā, 19. martā LVM Pokaiņu mežā tika svinēti Saulstāvju svētki. Tie, kas atbrauca uz svētkiem, mērojot ceļu pat no Lietuvas, priecājās par balto un tīro sniega kārtu. Kā ierasts, Pokaiņos dabas māte dāvāja jauku laiku, un Zikurātā, kur notika ugunsrituāls, uzspīdēja pavasarīga saulīte. Rituālu vadīja Ilona Līduma, un tas, kā vienmēr, bija ļoti īpašs.

Ilona uzskata, ka visam teiktajam un darītajam ir jānāk no sirds un dvēseles – tikai tad tam ir nozīme. Ar pūpolu mīļumu nopērti, ar labiem vēlējumiem apdāvināti – rituāla dalībnieki jutās tik piepildīti, ka daļiņu sirds siltuma ar labiem vārdiem un apskāvieniem dāvāja arī viens otram. Gaiši dega uguntiņa, kurai arī tika ziedots medus, maizīte, avota ūdens un dzintara gabaliņš. Pīters no Vācijas radīja dvēselisku noskaņu, spēlējot kokli un dziedot latviešu tautas dziesmas. Atpakaļceļā Dita Leinerte visus aicināja iesiet liepu zaros krāsainas lentītes un dzīparus, lai arī tām dvēselītēm, kuras nav ar mums, būtu labi.

Pie informācijas centra visus viesus sagaidīja pārsteigums – gaisā cits pēc cita Mārtiņa vadībā pacēlās mazi, lieli un pat milzīgi krāsaini burbuļi. Tie radīja sajūsmu gan bērnos, gan pieaugušajos, jo katrs varēja brīnumaino burbuļu veidošanas mākslu izmēģināt arī pats.

Semināru telpā visus sagaidīja radošo darbnīcu vadītājas Dita Leinerte un Agija Sileniece. Katrs varēja izfilcēt krāšņas pavasara puķes no ziemīgiem materiāliem. Mājīgi kurējās kamīns, Pīters spēlēja zvongo. Dita dalījās savā pieredzē arī kā dūla. Tie, kuri vēlējās, varēja izbaudīt šūpošanu rebozo lakatos.

Tikmēr pļaviņā uz ugunskura lielajā katlā jau smaržoja Zanes un Dzintara gatavotā veselīgā spēka putra un zāļu tēja, kura ir kļuvusi par neatņemamu ikvienu svētku sastāvdaļu. Ar mīļumu un īpašiem vārdiem gatavotā maltīte garšoja visiem.

Pavasara Saulstāvju brīdis ir ļoti vajadzīgs katram no mums, lai smeltos spēku un enerģiju, būtu harmonijā ar sevi un pasauli.

Uz tikšanos LVM Pokaiņu mežā Pavasara talkas laikā – 2. aprīlī!

AS “Latvijas valsts meži’’ novēl jauku atpūtu meža pavasarīgajās takās.