Zināšanu gadatirgus Pokaiņos

Latvijas valsts mežu Pokaiņu mežā sestdien, 17.septembrī, no plkst. 11.00 līdz 16.00 jau trešo gadu risināsies ikgadējais Zināšanu gadatirgus. Tas iesākās 2015. gadā, iedvesmojoties no I.Vīka grāmatas “Mūsu dižā senatne”, kur I. Vīks apraksta Pokaiņus, kā senu zināšanu centru, uz kuru pēc padoma nākuši cilvēki no malu malām. Latvija esot bijusi viedo zeme, un tieši Pokaiņos viedie pulcējušies un dalījusies zināšanās. Kā ir bijis, mēs nezinām, bet viedums ir vērtība pēc kuras jātiecas ikvienam. Tāpēc arī šogad rudenīgajā Pokaiņu mežā kopā pulcēsim dažādus praktiķus, meistarus, pasniedzējus, kuri dalīsies savās zināšanās - par pašizziņu, apzinātību, veselību, dažādiem terapiju veidiem un daudz ko citu.

Pokaiņu akmens

Ikvienam būs iespēja ieklausīties, runāties un domāt līdzi – veidot savu viedokli. Varēs izmēģināt praktiskas lietas, piemēram drāmas terapiju ar Evu Tabori, mūzikas terapiju ar Anželu Beļsku, būs iespēja gremdēties Dainu meditācijā ar Inesi Kozuliņu, biedrības “Viedums” vadītājs Voldis Prancāns lasīs lekciju par “Dzīves misiju” un konsultēs, Baltijas astroloģijas skolas direktors Valērijs Babajevs krievu valodā lasīs lekciju par Latvijas svētvietām un cilvēka saistību ar kosmosu, būs iespēja satikt dažādus astrologus un konsultēties. Tautas lietišķā studija “Avots” izrādīs jostu aušanu un adījumu rakstu burvību, iepazīstinās ar māla pārvērtībām un parādīs kā no vilnas top dzija. Radošās iniciatīvas centrs “Mansards” un ceļotājs Edijs Šplīts savā meža kabinetā aicinās uzspēlēt zvangas un parunāties par dzīvi, Normunds Astra vadīs satsanga nodarbību, Toms Krese runās par apzinātību, herbalists Juris Bušs iepazīstinās ar ārstniecības augiem, varēs iegādāties dažādus augu uzlējumus, savukārt apvienība “Dvēseles telpa” piedāvās krāsu terapiju, mūzikas terapiju, iepazīstinās ar Maiju kalendāru un astroloģiju. Astroloģe Guna Kārkliņa stāstīs par minerālu valstību un mēness ietekmi, zinību skoliņa “Jūties labi!” būs sagatavojusi jaunumus bērniem, piramīdu meistars Kristaps Deģis stāstīs par savu pieredzi ar piramīdām un to gatavošanu, studija “Alfa” jums piedāvās dziedošos traukus, vēja zvanus un čakrafonus, varēsiet iepazīties ar Ho’oponopono metodi, satikt astropsihologu Mahesh, izmēģināt vibroakustisko slotiņu masāžu vai sejas masāžu pie pirts meistariem “Miesai un garam”, trenera Mārtiņa Kronberga vadībā izmēģināt  I Liq Chuan, uzzināt, kā rodas spēka bungas un iegādāt savas bungas pie Šambung meistariem Laura un Arnitas,  iegādāties grāmatas, rotas, dabīgos akmeņus u.c.  Par siltu maltīti parūpēsies Brešu virtuve. Pasākums sāksies plkst. 11:00 ar nelielu Uguns rituālu un beigsies plkst. 16:00 ar spēcinošu rudens saulgriežu Uguns rituālu, kurus vadīs Māra Brante.

pokaini2

Ieejas Zināšanu gadatirgū ar LVM Pokaiņu mežā biļetēm: 2.00 euro pieaugušajiem, 1.70 euro skolēniem, studentiem, pensionāriem. Konsultācijas un lekcijas pasākumā par ziedojumiem. No Rīgas un atpakaļ uz Pokaiņu meža zināšanu gadatirgu kursēs autobuss, par brīvām vietām interesēties pa tālr. 26472202. 

Latvijas valsts mežu Pokaiņu mežā mīt, kas netverams un gaistošs, katram savs.  LVM Pokaiņu mežs aicina atpūsties dabā un uzzināt ko jaunu!