Krāsu spēles LVM Pokaiņu mežā

Pavadīti pēdējie aizejošo dzērvju kāši. Mākoņi nolaidušies zemu virs koku galotnēm. Dienas kļuvušas manāmi īsākas. Koki pamazām atbrīvojas no zaļās lapu rotas. Pierimis straujais vasaras skrējiens. Pienācis laiks, kad daba gatavojas ziemas guļai. Arī LVM Pokaiņu mežā vairs nemana daudzās automašīnas, kas atvedušas naskos sēņotājus. Tas liecina, ka ziema vairs nav aiz kalniem un ir pēdējais laiks baudīt rudens īpašo burvību dabā.

Šis ir laiks, kad mežs ietērpies košā krāsu rotā, kas mainās no dienas dienā. Stāvie pauguri un dziļās ielejas krāsās mirdz zem skaidrajām debesīm. Vējš veido rotaļīgus lapu virpuļus, kas laižas lejup līdzīgi zeltainiem Pokaiņu tauriņiem. Īpatnējās dabas ainavas veido gleznainus tēlus ar dīķīšiem, akmens krāvumiem un lielajiem akmeņiem – vientuļniekiem, kuru īpašo enerģiju var baudīt gan klusās un romantiskās pastaigās, gan izzinošos orientēšanās pārgājienos. Var piesēst arī Ozolkalna piekājē, izbaudot rudenīgo mieru un klusumu. Atpūtas vietās iespējams sarīkot rudenīgu pikniku ar līdzpaņemtajām uzkodām.

Šis laiks ikvienam ļauj izbaudīt Pokaiņu akmeņiem piedēvētās īpašās maģiskās spējas krāsainā rudens gaismā. Šobrīd neparasts ir viss. Atliek vien atbrīvoties no ierastās ikdienas steigas, sameklēt skapī piemērotu apģērbu un apavus un doties piedzīvojumā.

Uz drīzu tikšanos LVM Pokaiņu mežā!

AS “Latvijas valsts meži” novēl izbaudīt rudens burvību dabā!