Gada noslēgums LVM Pokaiņu mežā

Latvijas valsts mežu Pokaiņu mežā no 12. līdz 16.decembrim  norisinājās bērnu ziemas pasākumu nedēļa. Savas namdurvis mazajiem viesiem vēra Augu burve, Uguns vīrs un Degunrūķis.

Augu burve bērnus iepazīstināja ar dažādiem augiem, to spēku un aromātu, ļaujot sasmaržot ēteriskās eļļas skaņas meditācijas pavadībā. Ugunsvīrs savā piramīdā bērniem stāstīja par dažādo piramīdu spēku, savu iekšējo un sava nodoma spēku. Tad Zikurātā mācījāmies veidot Saulgriežu uguns rituālu, kopīgi vienojāmies uguns iekuršanā un dažādās dziesmās.

Pēc pastaigas mežā Pokaiņu mājā pie kamīna gaidīja Degunrūķis, kurš iepazīstināja ar dažādiem aromātiem un stāstīja par smaržas nozīmi mūsu dzīvē. Tas kopā ar bērniem veidoja smaržīgas bumbas no apelsīniem un garšvielām. Noslēgumā bērni cienājās ar Pokaiņu tēju, piparkūkām un apmeklēja Pokaiņu Ziemassvētku vecīti slietenī.

Visi ar prieku skaitīja dzejoļus un saņēma dāvanas. Bērni atzina, ka Pokaiņu mežs ir ne tikai īpašs, bet arī ļoti skaists. Vasarā noteikti ar vecākiem braukšot ciemā tā kārtīgāk iepazīt akmeņus.

Savukārt 17.decembrī Pokaiņu mežā notika ziemas Saulgriežu ieskandināšana. Šogad apmeklētāji bija raibu raibie – varēja sastapt gan zaķi, gan āzi, gan vilku, kaziņu, gaili un pat lāci!

Folkloras kopas “Rija” dalībnieki priecēja apmeklētājus ar maskām, jestru mūziku, dziesmām un rotaļām. Kopīgi devāmies bluķa gājienā, pēc kura bluķis ugunskurā tika sadedzināts kopā ar visām nelaimēm, slimībām un likstām, ko  apmeklētāji līdz ar dzijas dzīpariem piesēja pie bluķa un atdeva ugunij. Visus sildīja Pokaiņu tēja, priecēja gards kliņģeris un piparkūkas. Pēc maltītes turpinājās jautras rotaļas, dejas un spēles.

Druvis Rijnieks visus kārtīgi izkustināja un izsmīdināja. Pasākuma noslēgumā kamīnzālē Inese Kozuliņa vadīja brīnumaino Dainu meditāciju kokles pavadībā, kas izskanēja īpašajā dziedinošajā 45 frekvencē. Tā nu pavadīts viens no skaistākajiem un nozīmīgākajiem gada pasākumiem.

Uz drīzu tikšanos Latvijas valsts mežu Pokaiņu mežā!