Rudens saulgrieži Pokaiņos

22. septembrī - Rudens Saulgriežu brīdī, kad diena un nakts ir vienādā garumā, kad  Pokaiņu energētiskais spēks ir sevišķi  spēcīgi  jūtams un tik ļoti nepieciešams katram, jo ziema būs gara un saulītes maz, Pokaiņi aicināja uz Sulgriežu svētkiem. Atsaucība bija patiesi liela un apmeklētāju daudz.  Priecē tas, ka kopā ar vecākiem bija daudz  bērnu. Rudens saulgriežu svētkus svinēt bija ieradusies pat vesela bērnudārza bērnu grupiņa.

Lielu interesi un  vēlēšanos katram līdzdarboties izraisīja Andreja  un  Sandras  aicinājums izgatavot katram pašam vibrējošo rūnu un uzzīmēt uz akmentiņa kādu spēka zīmi, kā arī visiem kopā no akmentiņiem izveidot Saulgriežu dižapli jeb rūnu.

Īpašs brīdis visiem bija ugunsrituāls Zikurātā  kopā ar folkloras kopu „Silavoti”. Pēc tam svētki turpinājās  pļaviņā pie slieteņa, kur, kā parasti, jau gaidīja pašmāju cienasts. Uz ugunskura  lielajā katlā smaržoja īpašā Pokaiņu tēja. Svētki turpinājās pie  lielā Saulgriežu ugunskura, dziedot kopā ar Ramantu Jansonu un ''Silavotiem".

Ugunskurs  nebeidza kvēlot vēl ilgi tumsā. Lai arī citviet Latvijā lija lietus, Pokaiņos atkal bija jūtama kāda augstāka spēka klātbūtne, jo diena bija ļoti jauka, vakars mierīgs un svētīgs. Jau drīzumā Pokaiņi aicinās uz  nākamo pasākumu - ''Dainu dzīvinošais spēks''.

Iz Rudens saulgriežiem Pokaiņos: