Aktīvais rudens čiekurkaltē!

Siltais rudens ienesis rosību Vijciema čiekurkaltē. Septembra mēnesī kalti apmeklēja 140 apmeklētāju, tajā skaitā skolēni iesaistījās Mammadaba Dēka orientēšanās sacensībās. Liels paldies Dzērbenes vispārizglītojošās un mūzikas pamatskolas skolēniem un skolotājiem, kuriem orientēšanās prasmes ir patiesi augstā līmenī.

Šī rudens dzestrie, miglainie vakari ar dobjajiem briežu bauru saucieniem, rosināja izveidot nakts pārgājienu ar mērķi - bērnus iepazīstināt ar to, kas notiek mežā tumsā.

18. septembra vakarā, nodrošinājušies ar gaismekļiem, Vijciema bērnudārza audzēkņi kopā ar vecākiem, vecvecākiem, audzinātājām un auklītēm devās klausīties briežu baurus kaltes apkārtnē. Kopīgi ievērojot zelta likumu - ja vēlies ieklausīties meža skaņās, pats esi kluss.

Septembris berni rosas

Kā īstiem ciemiņiem pieklājas, bērni bija sarūpējuši ciema kukuli meža dzīvniekiem - ozolzīles. Šķiet, par šādu našķi visvairāk priecāsies mežacūkas!

Pēc pārgājiena, kaltes telpās, bērniem un pieaugušajiem parādīja, kādi var būt staltbriežu ragi un kādēļ brieži bauro rudens vakaros.

Pēc draiskuļošanās čiekuru kaudzē un sarūpētās ābolkūkas kārām mutēm noēdot, pārgājiena dalībnieki devās mājup.

27. septembrī,  pasākuma “Eiroreģiona “Pleskava-Livonija” ietvaros, kalti apmeklēja kultūras darbinieku delegācija no Krievijas, Igaunijas un Latvijas.

Savukārt oktobra pirmajās nedēļās kalti jau apmeklējuši  skolēnu grupas no Ainažiem, Amatas novada Drabešiem, kā arī - pieaugušo grupas.

Laipni gaidīti kaltē!