Dodamies Vijciema meža takās

13. februārī Vijciema čiekurkaltē un tās apkārtnē norisinājās sportiski izzinošas meža aktivitātes Valmieras Viestura vidusskolas 7.a klasei.

Ko nozīmē sportiski izzinošas aktivitātes?  Tas nozīmē, ka skriešanu apvieno ar savu zināšanu pārbaudi par meža tēmām. Sacensības par godalgotām vietām nebija, bet prieks  par pareizi veiktiem uzdevumiem un milzīgām sniega kupenām- tas gan!

Skolēnu mērķis šīm sacensībām bija saistībā ar Ekoskolu programmu, tādēļ – jo dziļāk mežā, jo sarežģītāki uzdevumi.

PC130334

Vienā no uzdevumiem - pēdu jūklī jāatrod tikai sev norādītās dzīvnieku pēdas. Kā vēlāk noskaidrojās- ne jau tik viegli atšķirt lapsas pēdu nospiedumu no vilka pēdu nospieduma, vāveres no eža pēdām. Galu galā- arī lūša pēdu nospiedumi izraisīja ne mazums jautrību, jo- kur tad lūsim nagi?

Kādā citā uzdevumā bija jāatlasa raksturīgākās pazīmes Latvijā plaši izplatītiem kokiem- liepai, ozolam, eglei, kļavai.

Jautrs uzdevums saistījās ar atzīmēto koku augstuma noteikšanu. Sniegs mežā ļoti dziļš, mērinstrumentu nav- kā gan noteikt aptuveno koka augstumu?

Ne mazums izbrīna bija uzdevumā, kurā bija jāsastāda norādītā dzīvnieka ēdienkarte. Kāpēc alnis šad tad apēd mušmires un brien pēc ūdenszālēm? Vai tiešām vilks un lapsa uz kārā zoba uzliek pa sulīgai ogai?

Vēl vienā uzdevumā nācās atpazīt putnus. Pat ja reizēm putna nosaukumu nezina, to var uzminēt. Arī zaļā dzilna sākotnēji šķita tik nezināma.

Ja jau jaunieši nonākuši Vijciemā un čiekurkaltē, tad nācās atminēt krustvārdu mīklu, kurā bija jāatmin gan upes nosaukums, kura tek cauri Vijciemam. Gan adatains dzīvnieks, gan to, kas ir sils.

Protams - ja jau mežā būts, tad jāatstāj gardumiņš arī meža zvēriem.

Paldies Ivara Palejam, par atbildēm uz daudziem kāpēc jautājumiem, ekskursiju čiekurkaltē un piparmētru tēju.

PC130335 1

Apskati galeriju te:

Paldies, Valmieras Viestura vidusskolas skolotājām, kuras raitu riksi skrēja saviem audzināmajiem līdzi!