Garā ziema samazinājusi čiekuru ražu Vijciemā

IMG 4241Ziema ir aizkavējusies, tā vēl nevēlas savu vietu atdot pavasarim. Tā kā bargais laiks ietekmē daudzus dabā notiekošos procesus, tas ietekmējis arī čiekuru ražu, kas šogad ir bijusi krietni mazāka kā citus gadus.

Čiekuru ievākšana pirms ziemas iestāšanās ir ikgadējs pasākums. Lai ievākto ražu varētu žāvēt, ir nepieciešams pietiekoši daudz čiekuru, lai ar tiem varētu piepildīt Vijciema čiekurkaltē esošos žāvēšanas cilindrus.

Šis ir viens no retajiem gadiem, kad Vijciemā bija kluss- čiekuru sprakšķēšana tomēr nebija dzirdama, lai gan bija plānota. Bet AS „Latvijas valsts meži” divās čiekurkaltēs – Kalsnavā un Rendā viss notikās. Jau novembrī Kalsnavā tika uzsākta čiekuru ievākšana no skuju kokiem, kur 16 m augstumā, izmantojot mehanizēto pacēlāju, arborētuma darbinieki ievāca čiekurus, lai veiktu to pārstrādi un iegūtu augstvērtīgas sēklas. Tās izmantoja jaunu stādu izaudzēšanai, un starptautiskajai sēklu apmaiņai. Pēc čiekuru pārstrādes, kad tika iegūtas sēkliņas, izžāvētie čiekuriņi noderēja kā floristikas materiāli adventes vainadziņu izgatavošanai, dekoriem, kā arī kā uzskates materiāls apmeklētājiem.

Tie ir dabas likumi- tik neparedzami un nepakļaujami cilvēka darba ritmam.