AKTĪVA ATPŪTA
LATVIJAS VALSTS MEŽOS

deka bilde

Uzmanību! Mammadaba dēka poligoni un kontrolpunkti šobrīd tiek atjaunoti un nav pieejami!

Mammadaba Dēka ir īpaša iespēja skolām, ģimenēm un jebkuram interesentam izbaudīt orientēšanās sportu reizē ar dabas izzināšanu četros Mammadaba objektos. Dēkaiņiem vajadzēs ne vien veiklas kājas, bet arī gudru galvu, jo katrā kontrolpunktā būs jāatrod saudzīgas mežsaimniecības pēdas. Pirms došanās dabā, lūdzu iepazīstiet instrukciju - Palīgu Dēkaiņiem, kā arī video pamācību: 

  

Biežāk uzdotie jautājumi:

  • Cik gara ir distance? Katrā poligonā tā ir ar citu garumu. Sākot no 2,0 līdz 4,5 km, kas nozīmē, ka ātrākajiem būs nepieciešamas tikai apmēram 20 minūtes, lai finišētu.
  • Vai mežā ir jāšķērso slapjas vietas, piemēram, grāvji, purvi? Jā, bet vienmēr ir iespējams atrast sausu šķērsošanas vietu. Jebkurā gadījumā sporta apģērbs un apavi noderēs.
  • Vai nepieciešams kāds īpašs inventārs, lai piedalītos? Jā, nepieciešams kompass un karte, bet to nodrošina rīkotāji. Patīkamākai atpūtai mežā un labākiem sportiskiem panākumiem noderēs laika apstākļiem piemērots sporta apģērbs un apavi.
  • Vai teritorija, kurā notiek Mammadaba Dēka būs dabā iezīmēta, lai neaizskrietu par tālu? Jā, orientēšanās poligonos zīmīgās vietās būs novilktas LVM norobežojošās lentas.
  • Kādai bērnu vecuma grupai ir piemērota Mammadaba Dēkas distance? Distance ir veidota 5. - 9. klašu skolniekiem, bet to var, protams, skriet arī vecāki bērni, jaunieši. Sākumskolas skolēni distanci var skriet kopā ar pieaugušo.

Informācija un pieteikšanās:

Ikviens var izmēģināt spēkus Mammadaba dēkā bez maksas, saņemot Mammadaba objektā saņemat orientēšanās karti. Kartes varat izdrukāt paši arī vairākos eksemplāros pirms došanās uz mežu - karšu elektroniskās versijas publicētas šīs interneta lapas labajā augšējā stūrī zem instrukcijas. Papildu informācija Mammadaba objektos:

  1. LVM dabas parkā Tērvetē
  2. LVM Vijciema čiekurkaltē
  3. LVM atpūtas un tūrisma centrā "Ezernieki"
  4. LVM atpūtas un tūrisma centrā "Spāre"