AKTĪVA ATPŪTA
LATVIJAS VALSTS MEŽOS

2014

Putnu rallijā saskaita 180 putnu sugas

Starptautiskajā „Latvijas valsts meži Putnu Rallijā – 2014” sešas pieredzējušas putnu vērotāju un ornitologu komandas no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas kopā novēroja un reģistrēja 180 dažādas putnu sugas un pasugas, kas ir gandrīz puse no visām Latvijā sastopamajām.

DSC 7920

Attēlā: Putnu rallija 2014 komandas noslēguma pasākumā

Komandām putnu vērošanai un reģistrēšanai Kurzemē un Zemgalē tika dotas divdesmit četras stundas. Žūrija vērtēja putnu sugu skaitu, interesantāko atradumu, kā arī Putnu Rallija atspoguļojumu sociālajos medijos.  

Katra komanda izmantoja Mapon GPS sistēmu, kas reģistrēja komandas atrašanās vietu un veikto maršrutu, tādēļ ikvienam interesentam bija iespēja sekot līdzi komandu gaitām Mammadaba mājaslapā. Divdesmit četru stundu laikā vidēji viena komanda nobrauca 600km.

Pirmo vietu un galveno balvu no „Gandrs” 500 EUR vērtībā saņēma komanda no Igaunijas „Estbirding”, kura diennakts laikā novēroja 139 putnu sugas. Otro vietu ieguva komanda no Latvijas „Himantopus, Himantopus” ar novērotām 129 putnu sugām, bet trešajā vietā ar 128 sugām palika Latvijas komanda „TTTŠ”.

DSC 7909

Attēlā: Galvenās balvas uzvarētāji - komanda "Estbirding"

Lietuvas komanda „Lietuvainis” šajā putnu rallijā piedalījās pirmo reizi un bija patīkami pārsteigta: „Mums bija liels prieks piedalīties šajā rallijā, jo varējām novērot, kādas putnu sugas dzīvo Latvijā un salīdzināt ar putnu sugām Lietuvā. Nākamgad noteikti brauksim atkal.”

Pēc žūrijas vērtējuma visinteresantāko putnu novērojumu sacensību laikā izdevās piefiksēt uzvarētājkomandai „Estbirding” - viņi atrada ragaino dūkuri. „No visām novērotajām sugām, ragaino dūkuri var uzskatīt par Latvijā visretāk ligzdojošo putnu sugu. Arī migrācijas laikā tie nav bieži sastopami mūsu valstī. Un jāatzīmē arī fakts, ka tieši šogad šī suga Latvijā novērota burtiski tikai dažas reizes. Turklāt šie konkrētie ragainie dūkuri tika pamanīti un līdz sugai noteikti jūrā, nevis mazākā ūdenstilpē, kas būtu krietni vieglāk,” pārsteigts ir žūrijas pārstāvis Kaspars Funts.

Sociālajā tīklā Twitter komandas gan fotografēja putnus un saulrietus, gan tēlaini aprakstīja atrašanās vietas un sajūtas. Visatraktīvākais tvītotājs bija Ivars Brediks, kurš savai komandai „Himantopus, Himantopus” ieguva atzinību par sacensību norises atraktīvu atspoguļošanu.

DSC 7905

Attēlā: komanda "Himantopus, Himantopus"

Starptautiskais „Latvijas valsts mežu putnu rallijs 2014” norisinās jau trešo gadu un to organizē Latvijas Putnu fonds, portāls www.latvijasputni.lv un AS „Latvijas valsts meži”.

 

 Novērotās putnu sugas

 

Komandu rezultāti

 

Ideālas Ziemassvētku eglītes meklējumos

Arī šogad AS „Latvijas valsts meži” apsaimniekotajos mežos katram Latvijas iedzīvotājam ir atļauts nocirst un uz mājām aizvest vienu svētku eglīti. Taču, dodoties ideālas eglītes...

Lasīt vairāk »
Bērni Rūķu sētā tiekas ar Ziemassvētku vecīti

Ziemassvētku gaidīšanas laikā mēdz notikt dažādi brīnumi. Šonedēļ bērnus, kas ierodas uz vides radošajām darbnīcām, gaida tikšanās ne tikai ar Rūķu saimi un ūdensmeitiņu...

Lasīt vairāk »
Rūķu sētā bērni lasa Ziemas pasaku

Pirmā Advente ir sagaidīta, un ir sācies Ziemassvētku gaidīšanas laiks!  Īpašas un pasakainas vēsmas valda Tērvetes dabas parka Rūķu sētā – te joprojām bērnus ciemos sagaida un...

Lasīt vairāk »
Rūķu sētā bērni atver Ziemai vārtus

Tērvetes dabas parka rūķu saime kopā ar bērnudārzu un sākumskolu bērnu grupām šonedēļ tiekas radošajās darbnīcās un atver vārtus Ziemai.

Lasīt vairāk »
Nosūti sveicienu pastkartītē Tērvetes dabas parkā!

Paviesojies pasaku un Rūķu valstībā Tērvetes dabas parkā un nosūti pastkartīti ar sveicienu saviem draugiem, radiniekiem vai vienkārši kādam mīļam un tuvam cilvēkam!

Lasīt vairāk »
Tērvetes ūdenskrātuves zivju krājumus papildina 1500 kg karpu

Jau izsenis Tērvetes ūdenskrātuves ūdeņi ir bijuši īpaši bagāti ar karpām, un nu tie kļuvuši vēl bagātāki! Piektdien, 14. novembrī, ūdenskrātuves zivju krājumu papildināja 1500 kg...

Lasīt vairāk »
Tērvetes dabas parkā - latviska svētku noskaņa

Tērvetes dabas parka Rūķu sētā valda īpaši latviska noskaņa - šonedēļ te noris Vides radošās darbnīcas “Daudz laimes, mana zaļā Latvija!”

Lasīt vairāk »
Tērvetes dabas parkā - Mārtiņdienas noskaņas

Tērvetes dabas parka Rūķu sētā valda īstenas Mārtiņdienas noskaņas -  bērnudārzu un pirmsskolas bērnu grupas šonedēļ gaida tikšanās ar Rūķu tēti un Rūķu māmiņu Vides...

Lasīt vairāk »
Brauc ar Pasaku bānīti bez maksas

Laika posmā no 2014. gada 3. līdz 9. novembrim visā Latvijā tiek atzīmēta „Ģimenēm draudzīgu vietu nedēļa”, kuras ietvaros uzņēmumi piedāvā īpašas atlaides, pasākumus un akcijas...

Lasīt vairāk »
Tērvetes dabas parkā atklāja „Meža draugu un nedraugu taku”

AS “Latvijas valsts meži” apsaimniekotā Tērvetes dabas parka mācību takām nu pievienojusies vēl viena – „Meža draugu un nedraugu taka”. Pagājušonedēļ to kopā ar zinošajiem...

Lasīt vairāk »
1/2/3/4/5/6/.../8/9/10 lapas