Dziļi dzelmē kopā ar mammadaba!

dzili dzelme ZINAI

Dabas bagātību mūsu zemē netrūkst – esam apdāvināti ar skatam nebeidzamiem jūras krastiem, plašām meža teritorijām, iekoptiem līdzenumiem, kalnainiem apvidiem un, protams, bagātīgiem ezeriem. Jaunajā mammadaba žurnālā “Dziļi dzelmē” iepazīsti AS “Latvijas valsts meži” (LVM) apsaimniekoto ezeru piedāvātās atpūtas iespējas!

LVM Kaņiera ezers makšķernieku vidū tiek dēvēta arī par līdaku paradīzi un ne velti – lielākā pēdējos gados noķertā zaļsvārce svēra teju 12 kilogramus! Populāri lomi Kaņiera ezerā ir arī līnis, rauda, rudulis, breksis, karūsa un citi ezera faunas pārstāvji. Ezeru apmeklēt aicināti arī putnu vērotāji, jo no izbūvētajiem torņiem regulāri manāmi jūras ērgļi, gulbji, dumbrcāļi, kā arī dažādi bridējputni.

Taču, ja makšķernieka lielais sapnis ir nevis līdaka, bet karpa, vasaras plānos noteikti jāiekļauj brauciens uz LVM Tērvetes ūdenskrātuvi. Tur karpu krājumi tiek papildināti ik gadu, taču ūdenskrātuvē mīt arī daudz citu zivju sugu: līdakas, asari, plauži, līņi, karūsas un raudas. Ja ir vēlme doties copē kopā ar draugiem, atpūtas vietā pieejama laivu noma un vairāk nekā divdesmit laipas, kas dod iespēju makšķerēt ne vien individuāli, bet arī rīkot sacensības.

Bet pēc dzestrā rīta, kas pavadīts uz ūdeņiem, aicinām silto vasaras pēcpusdienu baudīt, braucot ar velosipēdu. To var darīt, piemēram, Smiltenē, kur izveidotas dažādu garumu un sarežģītības pakāpes velotakas, kas ved gar dažādām interesantām apskates un atpūtas vietām. Viena no tām ir Niedrāja ezers, kas atrodas vien 5 km attālumā no Smiltenes centra un atpūtniekus priecē ar saviem dzidrajiem ūdeņiem.

Cīņa par rekordlielas zaļsvārces noķeršanu vai mierīga atpūta ģimenes un draugu lokā? Atliek vien izvēlēties un doties ceļā. Ne asakas!