Viena meža ainava – divi redzējumi izstādē “STOPkadri”

STOPkadri1

Mežs ir mainīgs. To, kā vienu un to pašu meža ainavu redz gan fotogrāfs, gan gleznotājs uzskatāmi parāda izstāde “STOPkadri”, kas līdz 30. septembrim apskatāma dabas izglītības centrā “Rāzna”, Rēzeknes novadā.

Katra cilvēka uztvere ir individuāla, turklāt daba ir dinamiska un mainās atkarībā no laikapstākļiem un gadalaika. Tāpēc darbi ir tik dažādi.

Izstāde ir gleznotāja Aivja Pīzeļa un Latvijas Valsts mežzinātnes institūta (LVMI) “Silava’’ zinātniskās darbinieces Ilzes Pauliņas kopdarbs, kas tapis LVMI “Silava” un AS “Latvijas valsts meži” (LVM) pētījumu programmas “Mežsaimniecības ietekme uz meža un saistīto ekosistēmu pakalpojumiem” ietvaros.

Izstādei darbi ir tapuši, apvienojot klasisku un mūsdienīgu tehniku – glezniecību un fotografēšanu. Katrs mākslinieks savā tehnikā ir attēlojis vienus un tos pašus ainavas skatus no viena un tā paša skatu punkta.

Vairāk par LVMI “Silava” un LVM pētījumu programmu “Mežsaimniecības ietekme uz meža un saistīto ekosistēmu pakalpojumiem” šeit.

Izstāde apskatāma Dabas izglītības centrā “Rāzna” (Skolas iela 3, Lipuški, Mākoņkalna pagasts, Rēzeknes novads) darba dienās plkst. 8.30–16.30, iepriekš piesakoties 26103607 (Agnese) vai 29139677 (Regīna).

pl