Spiningošanas čempionāta Kaņiera posma stāsts

DSCN9141

Lai arī mammadaba spiningošanas sacensību galvgalī pirms ceturtā – noslēdzošā posma esošie Dainis Podžuks un Andris Kušķis (“Z/S Karotītes”) bija diezgan stabilā vadībā, un, lai izcīnītu lielo balvu divus vasaras–rudens elpojošos, ūdensnecaurlaidīgos kostīmus (Lucky John) no SIA “Salmo”, konkurentiem atstājot vien iespēju pacīnīties par balvām no SIA “Dole Marine”, SIA “Laivu depo”, “Gold Fishing”, LMSF, viņiem pietika ierindoties pirmajā sešiniekā, jau ar pirmajām sacensību minūtēm, kad lomu lapā sāka birt pirmās fiksētās ieskaites zivis, bija skaidrs, ka šie vīri ies līdz galam.

Līdz galam bija nobrieduši iet arī Aigars Līdumnieks un Kaspars Grablovskis (“Komanda”). Līderi tabulas augšgalā mainījās ik pa pārdesmit minūtēm, bet tad, kad līdz sacensību beigām bija palikušas vien pāris stundas, stobros spēcīgu pulveri salādējuši, izšāva Mārtiņš Kampāns un Dmitrijs Kručinskis (“DM TEAM”). Un izšāva tā, ka noskanēja pa visu ezeru, viņiem arī lielākā 83 centimetrus gara līdakmamma, par ko balva no SIA “Salmo” jostas mānekļu soma, bet tuvākie konkurenti tika atstāti tālu aizmugurē.

Ar divreiz lielāku punktu summu un pieveikto līdaku skaitu Mārtiņš un Dmitrijs Kaņiera posmā izcīnīja skaistu uzvaru, kas ļāva šai komandai ierindoties kopvērtējuma augstajā trešajā vietā, balvā saņemot SIA “Laivu depo” sarūpēto balvu.

Aigars un Kaspars no “Komandas” Kaņiera posmā ieguva stabilu trešo vietu tikpat stabili ierindojoties kopvērtējuma otrajā vietā un balva no SIA “Dole Marine”.

DSCN9139

Bet milzīgu aukstasinību un augstas raudzes sportistu cienīgu stabilitāti ar trim otrajām un vienu pirmo vietu parādīja Dainis un Andris (“Z/S Karotītes”) un izcīnīja lieliskus vasaras – rudens makšķerēšanas kostīmus (Lucky John) no SIA “Salmo”.

4. posma rezultāti

Kopvērtējums

Pēc apbalvošanas ceremonijas saruna ar Daini Podžuku:

– Cik vajadzēja laika, lai uzvarētu kopvērtējumā, un kas tad ir šī panākuma atslēga?

mammadaba rīkotajās sacensības piedalāmies ceturto gadu, bijām izcīnījuši godalgotas vietas pa posmiem, bet pamatā visu laiku kopvērtējuma tabulā mīcījāmies kaut kur pa vidu. Ezeri jau arī tādi viltīgi, lai gan es Kaņieri saucu par savējo jau gadus piecpadsmit, esam pamanījušies tur palikt gan pa nullēm, gan arī izcīnīt uzvaras.

Panākumu pamatā laikam ir tas, ka sākām visam šim procesam pieiet ar nopietnu domāšanu un analīzi, kurā vietā konkrētos laika apstākļos uzturas zivis un kas tām labāk garšo. Nu nav jau tā, ka kabini galā visu, kas ienāk prātā, met un velc!

– Kas piesaista sacensībām?

– Raitā un pārdomātā organizācija, lieliski sacensību dalībnieki, tādus par pretiniekiem pat nevar saukt, braucu uz sačiem, lai tiktos ar domu biedriem un draugiem, parunātos, padalītos pieredzē.

– Vai LVM apsaimniekotajos ezeros zivis ir?

– Ir! Par to esam patīkami pārsteigti, lai arī slodze uz ezeriem, sevišķi Kaņieri un Lielauci, ir liela. Zivis ir un kādas vēl! Var redzēt, ka apsaimniekotāji strādā pie ilgtermiņa zivju resursu saglabāšanas un pavairošanas.

– Nākamgad tiksimies?

– Noteikti!