Jauns piedzīvojums dabā gājējiem – Zvirgzdes Baltā kāpa

IMG 1610

Latvijas valsts mežu Vidusdaugavas reģiona Vecumnieku novadā ir atklāta jauna tūrisma vieta – Zvirgzdes Baltā kāpa. Tā ir viena no augstākajām iekšzemes kāpām Latvijā, tāpēc šai teritorijai ir gan ģeomorfoloģiska, gan ainaviska vērtība.

Saimnieciskā meža teritorijā ir izveidota skatu platforma, kas ļauj vērot ainavu virs koku galotnēm un iekārtota atpūtas vieta ar informatīvu stendu un aprakstu par  Zvirgzdes Balto kāpu. un iekārtota atpūtas vieta ar informatīvu stendu un aprakstu par Zvirgzdes Balto kāpu. Atpūtas vietā labi redzamas koksnes izmantošanas priekšrocības – visas būves ir no koka. Atpūtas vieta pieejama arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

Atpūtas vietu ērti atrast, izmantojot LVM GEO mobilo lietotni un https://www.lvmgeo.lv/kartes.

20201124 135711

Apkārtējai saimniecisko mežu teritorijai sadarbībā ar Vecumnieku novadu, Vecumnieka novada tūrisma centru, biedrību “Zemgales Mantojums” apspriests un saskaņots teritorijas apsaimniekošanas plāns, kas ietver gan mežsaimniecisko, gan tūrisma vietas uzturēšanas darbību aprakstu.

IMG 1550

Latvijas valsts meži, aicina saudzēt Zvirgzdes kāpu masīvu un nepārvietoties ar motorizētiem transporta līdzekļiem teritorijās ārpus ceļiem, kas iedarbojas degradējoši uz kāpām un meža vidi, un vienlaicīgi ir pretrunā ar likumdošanas normatīvajiem aktiem.

IMG 1600