LVM Tērvetes ūdenskrātuvē papildināti karpu krājumi

Latvijas valsts mežu Tērvetes ūdenskrātuve ik gadu tiek atjaunoti karpu krājumi. Šogad, aprīļa mēneša beigās, ielaisti 1000 kg karpu. Vidējais svars ūdenskrātuvē ielaistajām karpām - 1 kg.

Zivju krājumu papildināšana Tērvetes ūdenskrātuvē norit saskaņā ar ezeru apsaimniekošanas plānu. Lai papildinātu ezera zivju krājumus, AS “Latvijas valsts meži” jau ilglaicīgi sadarbojas ar zivju audzētavu “Zive”. “Karpām Tērvetes ūdenskrātuve ir ļoti piemērota mājvieta, galvenokārt, pateicoties labajai barības bāzei un piemērotajiem dzīves apstākļiem. Te ir daudz barības, kas tām ļauj augt lielām un priecēt makšķerniekus ar izcila izmēra lomiem,” tā Rekreācijas vadītājs Kristaps Didže.

Ūdenskrātuve lepojas ar izciliem karpu lomiem. Pagājušajā sezonā notvertas vairākas 10 kg smagas karpas. Bijuši arī citi iepriecinoši un pārsteidzoši lomi - 1,09 m gara un 8,200 kg smaga līdaka un 8,0 kg smags sams! Par sama klātbūtni LVM Tērvetes ūdenskrātuvē pārsteigts bija gan veiksmīgais makšķernieks Rihards Rugājs, gan ezera uzraugs. Mammadaba LVM Tērvetes ūdenskrātuvē pārsteidz ik gadu ar kādu izcilu un netipisku lomu, tomēr par ūdenskrātuves bagātību uzskatāmas karpas.

Savukārt dabas draugi novērtēs arī sakopto, skaisto un mierīgo ūdenskrātuves apkārtni, iespēju iznomāt laivas un atpūtas mājiņas. Interesentiem tiek piedāvātas vienpadsmit laivas, ir izbūvētas vairāk nekā divdesmit laipas, kuras ir izvietotas vienmērīgi gar vienu ūdenskrātuves krastu. Šogad atjaunotas vairākas esošās un izbūvētas jaunas laipas. Makšķerēšanas sezona LVM Tērvetes ūdenskrātuvē atsāksies 1. maijā. Laipni gaidīti azartiskie, veiksmīgie un prasmīgie makšķernieki - dabas draugi!

Tveriet gleznainus, miglainus rītus, un baudiet Latvijas valsts mežu Tērvetes ūdenskrātuves piedāvājumu!