Saulainā rītā LVM Tērvetes ūdenskrātuvē papildināti karpu krājumi

Šodien, 7. aprīļa rītā, kad pie Latvijas valsts mežu Tērvetes ūdenskrātuves vēl manāms rīta dzestrums, bet nu jau gaišajā dienas stundā gaiss ir pils putnu dziesmu - tiek atjaunoti karpu krājumi. LVM Tērvetes ūdenskrātuvē karpu krājumus atjauno katru gadu, saskaņā ar ezeru apsaimniekošanas plānu.

Lai papildinātu ezera zivju krājumus, AS “Latvijas valsts meži” jau ilglaicīgi sadarbojas ar zivju audzētavu “Zive”. Šogad, aprīļa mēneša sākumā, ūdenskrātuvē kopumā tiks ielaisti 1000 kg karpu. Vidējais svars ūdenskrātuvē ielaistajām karpām - 1 kg.

LVM Tērvetes ūdenskrātuvē mammadaba ir īpaši vēlīga, šeit ūdenskrātuve makšķerniekiem bieži sniedz izcilus karpu lomus. Pagājušajā sezonā, maija mēnesī, vien notvertas vairākas 10 kg smagas karpas. Kā īpašs notikums jāatzīmē pagājušā gada 29. maijs - LVM Tērvetes ūdenskrātuvē padevies brangs loms, notverta 16 kg smaga karpa. Mammadaba LVM Tērvetes ūdenskrātuvē pārsteidz ik gadu ar kādu izcilu un netipisku lomu.

“Karpām Tērvetes ūdenskrātuve ir ļoti piemērota mājvieta, galvenokārt, pateicoties labajai barības bāzei un piemērotajiem dzīves apstākļiem. Te ir daudz barības, kas tām ļauj augt lielām un priecēt makšķerniekus ar izcila izmēra lomiem,” tā Rekreācijas vadītājs Kristaps Didže.

Latvijas valsts mežu Tērvetes ūdenskrātuvē sagaidīts pavasaris!