Putnu vērošana

DSCF4259

Pavasaris ir īstais laiks, kad dabas mīļiem un zinātgribētājiem doties putnus lūkot un ausīties. Putnu vērošana var kļūt par interesantu aktivitāti ģimenes un draugu lokā un, iespējams, pat pāraugt hobijā vai aizrautīgā sacensībā, kurš atklās vairāk putnu!

Tomēr, vai putnus vērot ir tik viegli? Uz to atbildi sniegs AS "Latvijas valsts meži" un Latvijas putnu fonda izdotais izziņas materiāls

 

 

Ziemā katrs meža iemītnieks veido krājumus. Interesanti, ka putnus barot ziemā nav nepieciešams, jo, lai cik bargi būtu laika apstākļi, putni ir raduši paši sev vajadzīgajā daudzumā atrast barību arī aukstajā sezonā. Tomēr gan Latvijā, gan citur pasaulē putnu barošana ziemā ir cilvēku iemīļota nodarbe un, ja to dara atbildīgi, tas putniem atvieglo barības sameklēšanu. Uzziniet, kā to darīt pareizi!  

putnu skola Vandzene 019

Lai gan putnu vērošana ir iespējama jebkur, Latvijā ir vietas, kurās noteiktā sezonā un apstākļos uzturas ievērojami lielāks skaits putnu nekā citur. Piedāvājam iepazīties ar dažām no putnu vērošanas vietām, kur veiksmes gadījumā sastopams lielāks sugu skaits, vai ieraugāmi retu sugu pārstāvji. Taču jāņem vērā – meklējot kādu konkrētas sugas pārstāvi, jāzina tā dzīvesveids, piemēram, dzeņus meklēt jādodas mežā, bet zosveidīgos – uz jūras piekrasti!

Dunikas dabas liegums un purva taka

Daugavas loki

Līgatnes upes krasts

Niedrāju - Pilkas purvs

Skrīveru Dendroloģiskais parks

Baltā kāpa (Pūrciema apmetne)

LVM Tērvetes ūdenskrātuve

LVM Kaņiera ezers

Jūrkalnes stāvkrasts

LVM tūrisma un atpūtas centrs "Ezernieki"