Mammadaba vēstniecības salido un audzē meistarības mežu

IMG 1860Zaļākās Latvijas skolas – pēdējo piecu gadu Mammadaba vēstniecības 21. martā salidoja Tērvetes dabas parkā. Visas dienas garumā salidojušie skolotāji labāk iepazina gan viens otru, gan arī putnu dzīvi Latvijas valsts mežos. Bet dienas noslēgumā Mammadaba vēstniecības ieguva īpašo balvu no AS „Latvijas valsts meži” – Mammadaba Meistarības mežu, kuru turpmāk kopā ar bērniem varēs audzēt plašumā un dižumā.

Dabas pētnieks Māris Olte Skolotājiem palīdzēja noskaidrot, kas īsti viņi ir par putniem, savukārt,  LVM vides eksperts Mārtiņš Kalniņš atklāja klātesošajiem putnu privātās dzīves aizkulises Latvijas valsts mežos.  Pēc radošas zināšanu ieguves viesi posās dziļāk Tērvetes dabas parkā - uz Rūķu sētu, kur pats Rūķu tēvs visiem ierādīja putnu būrīšu izgatavošanas pamatus, Rūķu mamma no mežā atrodamiem materiāliem līdzēja izgatavot skaistas piespraudes un pazīt putnus pēc to veidotajām ligzdām, kopā ar Sīli mežā tika meklēti putni un atpazītas to balsis, bet Žagatiņa vadīja dzērvju meditācijas nodarbību.

Noslēgumā skolotāji devās uz Tērvetes Dabas parka skatu torni, kur par līdzšinējo darbu saņēma simbolisku, kokā darinātu Mammadaba Meistarības mežu, ko skolas varēs papildināt turpmāko gadu laikā ar jauniem Meistarības kociņiem.

MD vestn salido

Salidojuma iespaidos dalās Andrupenes pamatskolas skolotāja: „Šī diena bija pilna ar jauniem iespaidiem, atmiņām un fantastisku atmosfēru gan prezentācijās, gan grupu darbos. Jauks un iedvesmojošs pavasara sākums, kā arī gandarījums par novērtēto darbu. Tagad galvenais, lai stārķi palīdz uzlabot demogrāfisko situāciju un ir bērni, kuriem mācīt visas šīs meža gudrības!”

Pasākuma foto galerija:

AS „Latvijas valsts meži” un IZM Valsts izglītības satura centra draudzīgās vienošanās rezultātā ar kopīgu mērķi tuvināt skolas dabai par Mammadaba vēstniecībām katru gadu tiek akreditētas 9 Latvijas zaļākās skolas, kas aicina ikvienu atvilkt elpu, smelties gudrību un iepazīt krāšņākās atpūtas vietas Latvijas dabā. Vairāk informācijas www.mammadaba.lv