Sākusies darbošanās Mammadaba Meistarklasē

bērni pēta

Mācību gada sākums kā ik gadu ir aktīvs tām skolām, kuras piesakās AS “Latvijas valsts meži” (LVM) organizētajā skolu programmā – Mammadaba meistarklase. Šajā gadā starptautiskās vides izglītības programmas “Izzini mežu” (Learning about forest) ietvaros, darboties pieteikušās 686 klases, pulciņi, bērnudārza grupas un vairāk kā 12 tūkstoši skolēnu no visas Latvijas.

Šajā gadā darbošanās būs vēl interesantāka, jo nu visas skolas darbosies un pildīs trīs lielos uzdevumus – vadīs “meža meistarstundu”, gatavos “meža meistarstiķi” un dosies dabā, lai īstenotu “meža meistardienu”. Vairāk par šī gada nolikumu lasi sadaļā - Mammadaba meistarklase.

Katra klase pa pastu saņems īpaši veidotos “Meistardarbu dēļus”, kuros līmēt bildes, fiksēt padarītos darbus un sekot līdzi aktuālajiem notikumiem. Skolas, kuras nepaguva līdz 20. septembrim pieteikties, tiek aicinātas darboties un šo īpašo “Meistardarbu dēli” saņemt LVM birojā Rīgā un reģionālajos birojos visā Latvijā.

Pieteikušies dalībnieki 2015./2016.m.g.

Tāpat, kā iepriekšējos gadus, rudens skolu brīvlaikā AS „Latvijas valsts meži” kopā ar LVMI „Silava” un MeKA aicina aktīvākos skolu pedagogus uz tālākizglītības 12 stundu kursiem „Pedagogu profesionālā pilnveide vides izglītībā par ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu” un sabiedrības izpratnes līmeņa celšana par mežsaimniecību turpināsies. berni peta sunas

Pašiem nemaz nemanot ir pagājuši 10 gadi kopš pirmās Mammadaba meistarklases stundas. Un šajā svētku gadā priecājamies, ka esam augstu novērtēti starptautiskā līmenī, par pagājušā mācību gadā paveikto skolas kopā ar Mammadaba meistarklase diplomiem saņēma arī Starptautiskās vides izglītības fonda (Foundation For Enviromental Education - FEE) programmas Learning About Forests (Izzini mežu) diplomus.

Priecājamies, ka gandrīz desmit tūkstoši Latvijas skolu jaunieši mācījās dabā. Mammadaba meistarklasi 2014./2015.mācību gadā pabeidza 549 klases no 133 Latvijas skolām. Par Meistariem kļuva 2943 skolēnu, Zeļļu titulu ieguva 1190 skolēnu, bet Mācekļu – 4798.

Astoņas Latvijas skolas, kas bija īstenojušas visvairāk meistarklases aktivitāšu un iesaistījušas visvairāk skolēnu un skolotāju meža izzināšanā, pirmajā šī mācību gada dienā saņēma Mammadaba karogu un tika akreditētas kā Mammadaba vēstniecības.

Mammadaba meistarklases mērķis ir veicināt skolotāju un skolēnu izpratnes veidošanos par meža daudzveidīgo nozīmi mūsu dzīvē. Mammadaba meistarklasi organizē AS "Latvijas valsts meži" starptautiskās vides izglītības programmas „Izzini mežu” ietvaros, galvenais  sadarbības partneris – IZM Valsts izglītības satura centrs.

Kontaktpersona – Anda Sproģe, tālr. 67805432, 26540801, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.