Aicinām sacensties 7.–9. klašu skolēnus LVM Meža olimpiādē

IMG 0513

Šogad pirmo reizi 7.–9. klašu skolēni ir aicināti piedalīties LVM Meža olimpiādē – veselīgā āra mācību spēļu ideju konkursā, kura galvenā balva ir AS “Latvijas valsts meži” sarūpētā ārzemju dabas ekspedīcija skolēnu komandai.

LVM Meža olimpiādi organizē AS “Latvijas valsts meži” (LVM) sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru, tās mērķis ir popularizēt Latvijas skolās radošu un veselīgu mācīšanos ārpus telpām – dabā, kā arī veicināt jauniešu izpratni par Latvijas lielāko atjaunojamo resursu – mežu.

Kā stāsta Valsts izglītības satura centra vides izglītības speciāliste Inese Liepiņa, LVM Meža olimpiāde ir iespēja turpināt vides spēļu konkursā “Iepazīsti vidi!” iedibinātās aktivitātes: “Tā kā tradicionālais vides izziņas spēļu konkurss vairs nenotiek tādā formā, kā iepriekš, tā vietā piedāvāsim skolām piedalīties LVM Meža olimpiādē, kas ir jauns un atraktīvs veids, kā ieinteresēt jauniešus vides izglītībā.”

LVM Meža olimpiādes dalībnieku komandu uzdevums ir radīt jaunu āra mācību spēli par mežu un izspēlēt to kopā ar klasesbiedriem brīvā dabā (skolas pagalmā, parkā, mežā, botāniskajā dārzā u. tml.), izmantojot dabas materiālus. Komandai jāapraksta spēles noteikumi un jārada 1 minūti gara video pamācība, kurā redzama spēles norise.

Komandai jāreģistrē āra mācību spēles noteikumu apraksts ar pievienotu saiti uz video pamācību no 2016. gada 1. līdz 30. novembrim.

Žūrija izvērtēs spēles un 30 labākās komandas tiks izziņotas 1. februārī LVM skolu programmas “Facebook” lapā “Izzini mežu, Latvija”, kur ikviens “Facebook” lietotājs līdz 20. februārim var balsot par spēlēm, spiežot “Patīk” zem publicētajiem video.

mezaolimpiade plakats mazins

2017. gada 27. aprīlī Latvijas valsts mežu dabas parkā Tērvetē notiks LVM Meža olimpiādes fināls, kurā tiksies 10 komandas, kas būs guvušas visvairāk atzinības “Facebook” lietotāju un žūrijas vērtējumā. Fināla pārbaudījumos gaidāmas aktīvās orientēšanās sacensības dabā ar radošiem uzdevumiem, un tiek noskaidrota čempionu komanda, kas saņems galveno balvu – nedēļu ilgu ārzemju dabas ekspedīciju 2017. gada vasarā. Visi finālisti saņems Diplomus par sasniegumiem LVM Meža olimpiādē un veicināšanas balvas.

Vairāk informācijas un LVM Meža olimpiādes nolikums: www.lvm.lv/mezaolimpiade