AKTĪVA ATPŪTA
LATVIJAS VALSTS MEŽOS
Skolām
Meistarklase
Meža olimpiāde
Tālākizglītības kursi
Lasi vairāk ►
Mammadaba vēstniecības –
4 zaļākās skolas Latvijā

Mammadaba meistarklase dalībnieki

Pietuvini karti un atrodi savējo!

Mammadaba meistarklase ir pastāvīga un vispusīga iespēja skolām tuvināt mācību procesu dabai. Tā piedāvā skolotājiem un skolēniem apgūt vides izglītības programmu "Izzini mežu" caur aktīvu atpūtu Latvijas valsts mežos. Katrai klasei ir iespēja kļūt par Mammadaba Meistarklasi un iegūt zaļas balvas!

 

Deviņās vietās Latvijā atklātas Mammadabas vēstniecības!

IMG 4202

Rīgā šogad pirmo gadu Mammadaba vēstniecības atklāšana norisinājās divās valodās – latviešu un igauņu, jo šo godu nopelnījusi ir Rīgas Igauņu pamatskola.

IMG 4230

IMG 4248

Ar dziesmām, dejām un skaistiem vārdiem un karoga nodošanu sākās jaunais mācību gads.

20170901 095942

Ziņo Austrumvidzemes reģiona vēstniecība - Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzija. Visi skolēni – skaitā ap 560, skolotāji, vecāki 1.septembrī pulcējās pie ģimnāzijas Ausekļa ielas ēkas, kas bija gana neparasti. Parasti pirmā skolas diena tiek svinēta pilsētas centrālajā laukumā un tad skolēni dodas uz abām ēkām. Pārmaiņu iemesls – Mammasdabas vēstniecības atklāšana un karoga pacelšana. 2.a klases skolēni saņēma godam nopelnīto karogu, turēja to svinīgā pasākuma laikā un aiznesa līdz karoga mastam, kur tas tika piestiprināts un pacelts. Visu šo mācību gadu, kamēr karogs plīvos pie mūsu skolas, būs jūtama Mammasdabas klātbūtne – gan pētot dažādos izziņas materiālus par mežu, gan lasot LVM uzdāvinātās grāmatas, gan dodoties uz mežu mācīties, gan piedaloties meža ekspedīcijās un darot daudz citu interesantu lietu. Mācīties ir mūsu dabā!

MD vesn1

Foto ziņa no Ziemeļkurzemes reģiona vēstniecības – Ventspils 4.vidusskolas. 1. septembris fotogrāfa Jura Presņikova acīm - http://www.ventspils.lv/lat/galerijas/pilseta/22336-1.-septembra-svinibas-4.-vidusskola#19

1

Foto ziņa no Rietumvidzemes reģiona vēstniecības – Carnikavas pamatskolas: https://www.carnikava.lv/fotogalerija/zinbu-diena-2017?page=1

IMG 5946

Ziņo Vidusdaugavas reģiona vēstniecība - Bauskas sākumskola, kas nu ir kļuvusi par pirmo Mammadaba vēstniecību Bauskas novadā. Bauskas novadā sākot no plkst. 9 izglītības iestādēs valdīja pacilājošs satraukums, atkalsatikšanās prieks, gaidas par jauno mācību gadu un apņēmība stāties pretī grūtībām.

IMG 6016

Bauskas sākumskolā šogad skolas gaitas uzsāka trīs pirmās klases. Pirmā skolas diena tika aizvadīta svinīgi ar novada priekšsēdētāja Raita Ābelnieka uzrunu, skolas vadības laba vēlējumiem, muzikāliem un deju priekšnesumiem.

IMG 5966

Bauskas sākumskolas svinīgajā 1.septembra pasākumā bija ieradies arī Latvijas Valsts mežu (LVM) Vidusdaugavas reģiona meža apsaimniekošanas plānošanas daļas vadītājs Jānis Belickis, lai skolai piešķirtu Mammadaba vēstniecības titulu. To piešķir par labiem iepriekšējā mācību gada sasniegumiem vides izglītības programmas „Izzini mežu” aktivitātēs – Mammadaba meistarklasē, Meža olimpiādē un citās LVM vides izglītības aktivitātēs. Bauskas sākumskola sevi pierādīja, izgatavojot un uzstādot putnu būrīšus, stādot mežu, mērojot pārgājienus pa dabas takām, sakopjot dabu talkās, piedaloties Meža dienu uzlīmju konkursā, kur simpātiju balvu izpelnījās jaunieceltā vēstnese Diāna Ozoliņa, un darbojoties citās aktivitātēs visa gada garumā.

IMG 5974

Skolā aktīvākie Mammadaba dalībnieki ir 4.A klase ar skolotāju Santu Nākmani, 3.C klase ar skolotāju Aivu Skalderi, 2.B klase ar skolotāju Daigu Eimusu. Šīs skolotājas un viņu skolēni ir ieguvuši Mammadaba meistara titulus.

IMG 5989

To piešķir tikai pašiem labākajiem Latvijā. Arī skolotāja Vija Cerusa ar savu iepriekšējo audzināmo klasi bija iesaistījusies LVM aktivitātēs. Vēstnieču godā tika celta skolniece Diāna Ozoliņa no 3.C klases, skolotāja Aiva Skaldere un direktore Linuta Ģerģe. LVM pārstāvis kopā ar vēstniecēm pie skolas uzvilka Mammadaba karogu. http://www.bauska.lv/lv/jaunumi/bauskas-sakumskola-klust-par-pirmo-mammadaba-vestniecibu-bauskas-novada-4178

591

Foto no  Dienvidlatgales reģiona vēstniecības – Ezernieku vidusskolas.

DSC 0796

1.septembrī svinīgi tika pacelts Mammadaba vēstniecības karogs arī Dienvidkurzemes reģiona vēstniecībā - Aizputes vidusskolā. Dzīvosim šo gadu "zaļi'' ! Foto: Paceļam karogu, lai plīvo: Mācītājs J.Balodis, Aizputes novada domes priekšsēdētājs J.Grasmanis, izpildirektore izglītības jomā E.Malovka, AS LVM pārstāvji D.Gūtmane un U.Ozols, skolas direktore G.Vīdnere, 12a klases skolniece K.Pujāte, bioloģijas skolotāja V.Vasiļevska, direktores vietniece ārpusstundu darbā A.Kirhnere.

DSC 0709

Foto: AS LVM Dienvidkurzemes reģiona meža apsaimniekošanas plānošanas vadītāja Dace Gūtmane sveic skolēnus, vecākus, skolotājus ar Mammadaba vēstniecības titula piešķiršanu.

DSC 9794

Karogs nu plīvo arī Ziemeļlatgales reģiona vēstniecībā - Rēzeknes Katoļu vidusskolā. Pirmo reizi skolas pastāvēšanas vēsturē skolai ir piešķirts Mammadaba vēstniecības karogs.

2017 rkv 1 septembris15

Negaidīta, bet darboties veicinoša dāvana. Par jaunajiem  pienākumiem un uzdevumiem, kurus būs jāveic šajā mācību gadā, iepazīstināja LVM meža apsaimniekošanas plānošanas vadītājs Dainis Rudzīts.

2017 rkv 1 septembris19

Skolēni uzzināja kā vajag dzīvot zaļi un deva zaļo godavārdu. Liels atbalsts skolēniem un skolotājiem ir bīskaps J.Bulis, kurš ir ļoti gandarīts par skolēnu paveikto. Pirmais septembris skolas saimei bija satraukuma pilns, jo šogad mūsu ilgadējā direktore aizgāja pelnītā atpūtā. Tagad par mums gādās un rūpēsies jauna direktore Inese Mikaskina. Lai veiksmīgs jaunais mācību gads visai skolas saimei!

karoga pacelsana

Zemgales reģiona vēstniecībā – Ozolnieku vidusskolā 1. septembrī viesojās LVM Zemgales reģiona meža apsaimniekošanas plānošanas vadītājs Jānis Zitāns, kurš  atklāja vēstniecību un kopā ar skolas direktori Klāru Stepanovu,  projekta koordinatori Intu Vaškevicu un 8. klases skolēnu Kristiānu Stūrmani uzvilka mastā vēstniecības karogu.

ozola stadisanaozola stadisana

4. septembrī skolas teritorijā tika iestādīts sarkanais ozols - LVM dāvana mūsu skolai. Koka stādīšanā piedalījās Jānis Zitāns, skolas direktore, projekta koordinatore un 8.b klases pārstāvji. Šī klase bija viena no pirmajām skolā, kas iesaistījās LVM vides izglītības programmās.

 

Noslēdzies konkurss “LVM Meža dienu uzlīme 2021”

  “Laižam mežā!” ir aicinājums, kas pērn izskanējis teju ikvienā Latvijas mājsaimniecībā, tāpēc AS “Latvijas valsts meži” (LVM) šo ideju rosināja iepīt uzlīmju...

Lasīt vairāk »
Piedalies LVM Meža dienas uzlīmju dizaina konkursā

"LVM Meža dienas” uzlīmju dizaina konkursā var piedalīties ikviens interesents no 5 - 25 gadu vecumam! Savs uzlīmes dizains par šī gada tēmu – “Laižam mežā!” bērniem un...

Lasīt vairāk »
Precizēta LVM Meža olimpiādes norise un tēma

Šogad LVM Meža olimpiādes olimpiādes nolikums ir precizēts atbilstoši attālinātās mācīšanās situācijai valstī. Lai piedalītos, komandas dalībniekiem jāiepazīst šī gada tēma -...

Lasīt vairāk »
Mammadaba zvēri mācīs meža daudzveidīgo nozīmi

  Latvijas valsts meži ir vieta skolām, kur mācīties augt. To apstiprina topošais digitālais mācību un metodiskais līdzeklis 8. - 9. klasēm "Mežotājs", kurā atdzīvosies arī...

Lasīt vairāk »
Aicinām pieteikt pirmsskolas un 1.-6. klašu skolēnus LVM vides izglītības programmām

Jaunā mācību gada sākumā līdz pat 20. septembrim ikvienai  bērnu dārzu grupiņai ir iespēja pieteikties dalībai LVM Ekoprogrammā “Cūkmena detektīvi”, bet 1. – 6. klašu...

Lasīt vairāk »
Sesto klašu skolēni dodas LVM Meža ekspedīcijās

Septembrī skolēni atgriezušies skolas solos un 6. klašu skolēni dodas izzināt mežu mācību pārgājienos brīvā dabā jeb LVM Meža ekspedīcijās. Šogad astoņos Latvijas valsts mežu...

Lasīt vairāk »
Aicinām pedagogus pieteikties tālākizglītības kursiem

Projekta "Skola 2030" ietvaros, sadarbojoties LU Starpnozaru Izglītības Inovāciju centram un AS “Latvijas valsts meži” (LVM), ir izstrādāti divi inovatīvi mācību...

Lasīt vairāk »
Veidojam uzdevumus meža izzināšanai digitālā veidā

Kā nomērīt koku? Kā pamanīt dabas vērtības mežā? Cik daudz koka slēpjas mūsu mājās? Uz šiem un citiem jautājumiem atbildes digitālā formā varēs bērni meklēt digitālajā mācību...

Lasīt vairāk »
LVM ekoprogrammā “Cūkmena detektīvi” šogad teju 4000 bērni izzinājuši mežu arī attālināti

Šogad arī attālināto mācību laikā mazie detektīvi un viņu pedagogi bijuši īpaši čakli, par ko liecina kuplais dalībnieku pulks – ap 4000 meža draugu! Šis mācību gads nesis jaunas...

Lasīt vairāk »
Mammadaba meistarklase noslēdz mācību gadu

Laikā, kad skolēniem mācības noris pavisam savādāk kā ierasts, arī mēs pielāgojamies šim laikam un sakām lielu paldies pedagogiem par ieguldīto darbu šajā gadā, par skaistajiem...

Lasīt vairāk »
1/2/3/4/5/6/.../16/17/18 lapas

Video

Atbalstītāji:

LVM logo bez fona feelogo visc logo pilns