Vislatvijas SMU Ziemassvētku gadatirgus inovatīvie produkti – rokas pulksteņu koka siksniņas, atstarojošas cepures un putnu barības čiekurs

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) sadarbībā ar biznesa izglītības biedrību Junior Achievement – Young Enterprise Latvija (JA-YE Latvija) un Swedbank 14. decembrī organizēja Vislatvijas Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) Ziemassvētku gadatirgu modes un izklaides centrā Rīga Plaza, kur ar pašražotu produkciju tirgojās 133 SMU no visas Latvijas, pulcējot 403 skolēnus un 112 skolotājus no 55 Latvijas skolām.

Gadatirgū skolēnu sniegumu vērtēja pieredzējusi žūrija, iepazīstoties ar SMU stendiem, produktiem un izvērtējot jauniešu sniegumu uzņēmējdarbībā atbilstoši dažādām nominācijām: Sociāli atbildīgākais SMU, Videi draudzīgākais produkts, Labākā pārdošanas komanda, Labākā dāvana, Inovatīva biznesa ideja un Labākais stends. Žūrija pasniedza arī simpātiju balvas.

AS Latvijas valsts meži sveica uzvarētājus kategorijā Videi draudzīgs produkts.

SMU Videi draudzigs produkts psk

Pamatskolu grupā balvu saņēma SMU "Bērzulītes"no Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas par inovatīvu ideju putnu barībai čiekuros

kokapulksteniSMU Videi draudzigs produkts vsk

Vidusskolu grupā balva SMU "Koka Pulksteņi", kuri ražo rokas pulksteņu siksniņas no koka

Swedbank Inovatīva biznesa idejas balvu pamatskolas grupā ieguva SMU „Sapņu putni” par oriģinālām nakts brillēm – „pūcītēm”, bet vidusskolas grupā – SMU „Now You See” no Iecavas vidusskolas ar radošiem atstarotāju risinājumiem. Ar divām balvām no gadatirgus mājup devās trīs skolēnu mācību uzņēmumi. SMU „DryDay” no Mārupes vidusskolas, kas pircējiem piedāvā lietussargu turētājus un SMU „Dižkoks” no Bauskas sākumskolas, kas tirgo kvalitatīvus koka izstrādājumus virtuvei – ieguva Labākās pārdošanas komandas titulu, balvas no modes un izklaides centra Rīga Plaza, kā arī simpātiju balvas. SMU „Koka pulksteņi” no Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas tika atzīts par Videi draudzīgāko produktu un saņēma AS Latvijas valsts meži balvu, kā arī RTU Rīgas Biznesa skolas Simpātiju balvu. Šogad gadatirgū īpaši spēcīgi startējuši Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas skolēni, kopumā iegūstot piecas no 12 nominācijām.

Viss uzvarētāju saraksts

Laureātu vidū bija pat vairāki SMU, kuri padomājuši par inovatīviem risinājumiem gājēju drošībai uz ceļa – atstarojošas somas velosipēdiem, vilnas cepures ar ieadītiem atstarojošiem diegiem un dažādi atstarojoši piekariņi. Skolēnu ražotajos produktos visbiežāk izmantotais izejmateriāls bija Latvijas zaļā bagātība – koks. Zīmīgi, ka jaunieši pratuši dot kokam pievienoto vērtību, piedāvājot oriģinālus dizaina risinājumus – SMU izpildījumā tapušas izsmalcinātas rokas pulksteņu siksniņas, svinīgi tauriņi, latu kolekciju pamatnes, velosipēdu stūres un koka kuloni ar maģiskām senlatviešu zīmēm. No čiekuriem un sēkliņām tapuši dabīgi putnu gardumi āra barotavām.

Vislatvijas SMU Ziemassvētku gadatirgus ir neatņemama Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) programmas sastāvdaļa un tā mērķis ir praktiskās uzņēmējdarbības prasmju un iemaņu pilnveidošana reālā vidē, realizējot sava SMU preces un pakalpojumus un pilnveidojot skolēnu uzņēmējdarbības prasmes reāla biznesa vidē.

zurija

Skolēnu mācību uzņēmumu žūrijas darbā piedalījās Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes  priekšsēdētājs Jānis Endziņš, Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore Līga Menģelsone, Swedbank Operāciju izcilības projektu vadītājs Andis Garbars, Banku Augstskolas studiju prorektore Līga Peiseniece, SkatSkat.lv dibinātājs un vadītājs Mikus Opelts, advokātu biroja Glimstedt un partneri direktors Ēriks Blumbergs, LU Ekonomikas un vadības fakultātes sektora vadītāja Kristīne Zaksa, AS Tallink Latvija B2B Pārdošanas speciālists Raimonds Šastakovičs, RTU Rīgas Biznesa skolas pasniedzēja Ieva Kozlovska, Ernst & Young Baltic direktore Renāte Strazdiņa, Coffee Inn menedžere Kristīne Bašķere, LDDK viceprezidente, biedrības „Līdere” valdes priekšsēdētāja un SIA Lietišķās informācijas dienests izpilddirektore Aiva Vīksna, LDDK  Izglītības un nodarbinātības eksperte Anita Līce, AS Latvijas valsts meži Komunikācijas projektu vadītāja Anda Sproģe, Aerodium mārketinga vadītāja Līga Gablika, Baltijas Amerikas Brīvības fonda absolvents un AS mogo valdes loceklis Mārcis Grīnis.

Šogad JA-YE Latvija Skolēnu mācību uzņēmumu programmā savu dalību pieteikuši jau 555 skolēnu mācību uzņēmumi. Aizvadītajā gadā reģistrēto SMU skaits bija 501, no kuriem aktīvi mācību gada garumā darbojās 361 SMU. SMU Ziemassvētku gadatirgus 2013 un A līmeņa skolotāju kursu 3 moduļi tiek īstenoti LIAA projekta „Inovatīvas uzņēmējdarbības motivācijas programma” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Eiropas Savienība. Pasākumu atbalsta JA-YE Latvija stratēģiskais partneris Swedbank un modes un izklaides centrs Rīga Plaza. Atbalstītāju vidū bija arī RTU Rīgas biznesa skola, Coffee Inn, LU Ekonomikas un vadības fakultāte, Banku augstskola, AS Tallink Latvija. Informatīvie atbalstītāji – Draugiem.lv, Inbox.lv un 1188.lv.

Fotogrāfijas no atklāšanas un apbalvošanas ceremonijas iespējams apskatīt šeit:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.673996915968418.1073741840.244315285603252&type=1
http://www.draugiem.lv/jal/gallery/index#/jal/gallery/?pid=337480849

Informāciju sagatavoja:

JA-YE Latvija mārketinga vadītāja Sintija Lase

Tālrunis: 22088990; E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.