AKTĪVA ATPŪTA
LATVIJAS VALSTS MEŽOS
Skolām
Meistarklase
Meža olimpiāde
Tālākizglītības kursi

md meistarklaselogo

AS "Latvijas valsts meži" sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru un Starptautisko Vides izglītības fondu rosina skolas atklāt dabu kā labāko mācību klasi un doties ārā – Mammadaba meistarklasē, lai izjustu zemi, sauli un ūdeni uz savas ādas, jo tie ik dienu veic īstu meistardarbu – rada arvien plašāku Latvijas zaļo sirdi – mežu! Mammadaba meistarklasē ik gadu darboties aicinām 1. - 6. klases vai pulciņus, bet tā ir atvērta arī vecāko klašu skolēniem! 

Mācību gada laikā skolotājiem kopā ar bērniem jāpaveic 3 MEISTARDARBI:

  1. ĀRA MEISTARSTUNDA

Lai skolēni novērtētu tuvākās apkārtnes dabas bagātības un iepazītu savu zemi, pedagogam viena no mācību stundām rudenī jānovada ārā – skolas pagalmā, parkā vai mežā pie skolas, izmantojot pieejamos dabas materiālus. Āra meistarstundai jāatbilst kāda mācību priekšmeta standartam, un tai jābūt saistītai ar meža tematiku.

2. KOKA MEISTARSTIĶIS

Pateicoties saulei, zemei un ūdenim, gada laikā Latvijā izaug tik daudz koksnes, cik nepieciešams tik garu trepju izgatavošanai, kas sniegtos no Zemes līdz Mēnesim. Lai mācītos koksni sapratīgi izmantot, skolēniem individuāli vai grupā jāizveido lietas no koksnes un citiem dabas materiāliem, kas skolā kalpos aktīvai atpūtai vai izglītībai, piemēram, ielu vingrošanas rīki, pastaigu laipas, saules pulkstenis, sajūtu takas u. tml. Meistarstiķu veikšanai īpaši piemērotas ir projektu nedēļas.

3. MEŽA MEISTARDIENA

Doties mežā skolēni var ikvienā gadalaikā – galvenais ir piemērots apģērbs, kas ļauj izbaudīt arī lietu un sniegu! Izvēlaties kādu no AS „Latvijas valsts meži” ieteiktajām meža izziņas iespējam pilsētā vai ārpus tās un izbaudiet savu meistardienu! Meža meistardienas vada zinoši gidi, tāpēc tām jāpiesakās iepriekš.

 

Mammadaba meistarklase 2017./2018. m. g. nolikums  Idejas Meža meistardienas ekskursijām

 

Par paveiktajiem darbiem Mammadaba meistarklasē dalībnieki saņem Mammadaba Meistaru vai Mammadaba Mācekļu diplomu Starptautiskajā vides izglītības programmā "Izzini mežu"! Skolas, kas iesaistījušas visvairāk bērnu meistardarbu veikšanā, pretendē uz gada Mammadaba vēstniecības godu un Meistarības meža iegūšanu. Kontaktpersona - AS "Latvijas valsts meži" Komunikācijas speciāliste Anda Sproģe, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., t. 26540801.

Video

Atbalstītāji:

LVM logo bez fona feelogo visc logo pilns