AKTĪVA ATPŪTA
LATVIJAS VALSTS MEŽOS
Skolām
Meistarklase
Meža olimpiāde
Tālākizglītības kursi

md meistarklaselogo

AS "Latvijas valsts meži" sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru un Starptautisko Vides izglītības fondu rosina skolas atklāt dabu kā labāko mācību klasi un doties ārā – Mammadaba meistarklasē, lai izjustu zemi, sauli un ūdeni uz savas ādas, jo tie ik dienu veic īstu meistardarbu – rada arvien plašāku Latvijas zaļo sirdi – mežu! Dalībnieki oktobrīī pa pastu saņem īpašu Meistardarbu kalendāru, kur iemūžināt meistardarbus, kā arī katru mēnesi iedvesmoties papildus meža izziņas aktivitātēm.  Kalendārs paliek klasei mācību gada beigās kā izcila liecība par pabeigto mācību gadu starptautiskajā vides izglītības programmā “Izzini mežu”!Mammadaba meistarklasē ik gadu darboties aicinām 1. - 6. klases vai pulciņus, bet tā ir atvērta arī vecāko klašu skolēniem!

2018./2019. m.g. pieteikušies dalībnieki

Mācību gada laikā skolotājiem kopā ar bērniem jāpaveic 3 MEISTARDARBI:

  1. ĀRA MEISTARSTUNDA

Lai skolēni novērtētu tuvākās apkārtnes dabas bagātības un iepazītu savu zemi, pedagogam vismaz viena no mācību stundām bērniem jānovada ārā – skolas pagalmā, parkā vai mežā pie skolas, izmantojot pieejamos dabas materiālus. Šī gada meistarstundas tēma – Mežs Latvijai. Nākamie 100.

2. KOKA MEISTARSTIĶIS

Pateicoties saulei, zemei un ūdenim, gada laikā Latvijā izaug tik daudz koksnes, cik nepieciešams trepju izgatavošanai, kas sniegtos no Zemes līdz Mēnesim. Lai mācītos koksni gudri izmantot, skolēniem individuāli vai grupā jāizveido kādas funkcionālas lietas no koksnes vai tās pārstrādes produktiem – papīra, kartona.

3. MEŽA MEISTARDIENA

Doties mežā skolēni var ikvienā gadalaikā – galvenais ir piemērots apģērbs, kas ļauj izbaudīt arī lietu un sniegu! Izvēlieties kādu no AS “Latvijas valsts meži” ieteiktajam meža izziņas iespējam pilsētā vai ārpus tās, lai piedzīvotu savu meistardienu! Mācību ekskursiju saraksts pieejams te:

 Mammadaba meistarklase 2018./2019. m. g. nolikums  Idejas Meža meistardienas ekskursijām

Par paveiktajiem darbiem Mammadaba meistarklasē dalībnieki saņem Mammadaba Meistaru vai Mammadaba Mācekļu diplomu Starptautiskajā vides izglītības programmā "Izzini mežu"! Skolas, kas iesaistījušas visvairāk bērnu meistardarbu veikšanā, pretendē uz gada Mammadaba vēstniecības godu un Meistarības meža iegūšanu. Kontaktpersona - AS "Latvijas valsts meži" Komunikācijas speciāliste Anda Sproģe-Vāvere, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., t. 26540801. Organizētājiem ir tiesības paturēt un publicēt iesniegtos darbus un fotogrāfijas.

Video

Atbalstītāji:

LVM logo bez fona feelogo visc logo pilns