md meistarklaselogo

AS "Latvijas valsts meži" sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru un Starptautisko Vides izglītības fondu rosina skolas atklāt dabu kā labāko mācību klasi un doties ārā – Mammadaba meistarklasē, lai izjustu zemi, sauli un ūdeni uz savas ādas, jo tie ik dienu veic īstu meistardarbu – rada arvien plašāku Latvijas zaļo sirdi – mežu! Dalībnieki oktobrīī pa pastu saņem īpašu Meistardarbu kalendāru, kur iemūžināt meistardarbus, kā arī katru mēnesi iedvesmoties papildus meža izziņas aktivitātēm. Kalendārs paliek klasei mācību gada beigās kā izcila liecība par pabeigto mācību gadu starptautiskajā vides izglītības programmā “Izzini mežu”!Mammadaba meistarklasē ik gadu darboties aicinām 1. - 6. klases vai pulciņus, bet tā ir atvērta arī vecāko klašu skolēniem! Lai novērtētu paveiktos darbus, pedagogiem jāaizpilda elektroniskā novērtējuma anketa mācību gada beigās.

Par paveikto šajā mācību gadā esam sagatavojuši elektroniskus diplomus, kurus varat izprintēt un aizpildīt:

2019./2020. m.g. DIPLOMS 

Lai piedalītos, skolotājam no 20. augusta līdz 20. septembrim klase vai pulciņš (kurā var ietilpt arī vecāko klašu skolēni) jāpiesaka interneta pieteikuma anketā. Klases, kuras pieteicās, pa pastu saņēma šī mācību gada "Mammadaba meistarklase" sienas kalendāru un materiālus mācībām. Tie, kuri nepaguva pieteikties, aicinām darboties, pildīt meistardarbus, bet kalendārus aicinām saņemt LVM klientu centros Rīgā un reģionos.

Mācību gada laikā skolotājiem kopā ar bērniem jāpaveic 3 MEISTARDARBI:

  1. ĀRA MEISTARSTUNDA

Lai skolēni novērtētu tuvākās apkārtnes dabas bagātības un iepazītu savu zemi, pedagogam vismaz viena no mācību stundām bērniem jānovada ārā – skolas pagalmā, parkā vai mežā pie skolas, izmantojot pieejamos dabas materiālus. Šī gada meistarstundas tēma – JAUNAUDZE.

2. KOKA MEISTARSTIĶIS

Pateicoties saulei, zemei un ūdenim, gada laikā Latvijā izaug tik daudz koksnes, cik nepieciešams trepju izgatavošanai, kas sniegtos no Zemes līdz Mēnesim. Lai mācītos koksni gudri izmantot, skolēniem individuāli vai grupā jāizveido kādas funkcionālas lietas no koksnes vai tās pārstrādes produktiem – papīra, kartona.

3. MEŽA MEISTARDIENA

Doties mežā skolēni var ikvienā gadalaikā – galvenais ir piemērots apģērbs, kas ļauj izbaudīt arī lietu un sniegu! Izvēlieties kādu no AS “Latvijas valsts meži” ieteiktajam meža izziņas iespējam pilsētā vai ārpus tās, lai piedzīvotu savu meistardienu! Mācību ekskursiju saraksts pieejams te:

 Mammadaba meistarklase 2019./2020. m. g. nolikums Idejas Meža meistardienas ekskursijām

Par paveiktajiem darbiem Mammadaba meistarklasē dalībnieki saņem Mammadaba Meistaru vai Mammadaba Mācekļu diplomu Starptautiskajā vides izglītības programmā "Izzini mežu"! Visi pedagogi saņems iespēju piedalīties meža tālākizglītības kursos (vairāk informācijas www.lvm.lv/talakizglitiba). Tie skolotāji, kuri programmu būs īstenojuši visaktīvāk un radošāk, stāstot par saviem panākumiem sociālajos medijos (sūtījuši ziņas uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai dalījušies ar tām https://www.facebook.com/IzziniMezuLatvija), nopelnīs LVM Stādu dāvanu kartes! Skolas, kas iesaistījušas visvairāk bērnu meistardarbu veikšanā, pretendē uz gada Mammadaba vēstniecības godu un Meistarības meža iegūšanu. Audzēsim kopā mežu un meistarību vides izglītībā!

Kontaktpersona - AS "Latvijas valsts meži" Vides izglītības projektu koordinatore Renāte Ribaka, rŠī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., t. 28360723. Piedaloties programmā, dalībnieki piekrīt iesniegto darbu publicēšanai. Papildu informācija par AS “Latvijas valsts meži” piedāvātajām vides izglītības aktivitātēm: www.lvm.lv/skolam