AKTĪVA ATPŪTA
LATVIJAS VALSTS MEŽOS

Mammadaba

Mīļie dabas draugi!

No vienas puses, “Latvijas valsts mežu” uzdevums ir vienkāršs un skaidrs – apsaimniekot Latvijas valstij piederošos mežus. No otras, mēs gribētu dot savu ieguldījumu, lai tuvinātu cilvēku dabai. Tāpēc ir tapusi “Mammadaba” – „Latvijas valsts mežu” iniciatīva ar mērķi iepazīstināt gan Latvijas, gan citu zemju iedzīvotājus ar mūsu dabas bagātībām, ļaujot ikvienam izjust kopību ar dabas pirmatnējo skaistumu.

Roberts Strīpnieks
AS “Latvijas valsts meži” valdes priekšsēdētājs

 

Ja kāds jūs allaž gaida, ir vienmēr gatavs uzklausīt, mierināt, pabarot un dziedināt, visticamāk – tā ir Jūsu mamma. Vai arī Daba. Jo Daba jau ir mamma. Visiem, arī mūsu mammām. Vai kā mēs – Latvijas valsts meži – to saucam: Mammadaba. Vienā vārdā. Silti, mīļi un personīgi.

Kā jau īsta mamma, viņa mūs allaž gaida. Pie mammas nevar atnākt nelaikā. Vienmēr ir īstais brīdis – kaut nakts vidū, kaut negaisa laikā. Mammadaba mūs nomazgā savos ezeros. Mammadaba mūs nomierina savos mežos. Mammadaba mūs pabaro ar sēnēm un ogām. Dziedē ar sveķu smaržu un priecē ar putnu dziesmām. Viņa piedod, ja neesi bijis labs. Viņa nedusmojas, ja ilgi esi bijis prom. Viņa ir mamma, laba. Viņa ir mūs visus radījusi un kā bērnus palaidusi savā vaļā. Un gaida mūs atpakaļ. Pašus vai kopā ar mūsu bērniem. Mammadabai ir daudz ko mums stāstīt. Gan aizmirstas lietas, gan nekad neapjaustas. Kā atrast saknes? Kā izzināt to, no kurienes mēs nākam? Un galu galā – kurp aiziesim? Mammadabai ir mums sagatavota brīnumu un gudrību vācelīte. Tu apciemo mammu. Un tu atgriezies. Tīrāks, gudrāks, laimīgāks. Laipni lūdzam! Durvis ir vaļā!

Jūsu mammadaba, kas dzīvo Latvijas valsts mežos.

LVM GEO Mobile Tērvete

LVM dabas parka Tērvetē iecienītāko apskates objektu un pastaigu taku informācija tagad pieejama izmantošanai mobilajās ierīcēs - lietotnē LVM GEO Mobile. Tā ir bezmaksas lietotne, kas...

Lasīt vairāk »
Vēstniecības

AS „Latvijas valsts meži” (LVM) un IZM Valsts izglītības satura centra (VISC) draudzīgās vienošanās rezultātā ar kopīgu mērķi tuvināt skolas dabai par Mammadaba vēstniecībām...

Lasīt vairāk »