Atgriež savvaļā auto sadursmē cietušu mazo ērgli

01.10.2021 17:10

schreiadler pwd29442 maza

Rudenī dažādu sugu zvēri kļūst aktīvāki – tie intensīvi meklē piemērotas barības ieguves vietas, lai uzkrātu barības rezerves organismā ziemas periodam.

Daudzi no zvēriem, jo īpaši neuzmanīgie jaunie dzīvnieki, barības meklējumos šķērso ceļus un iet bojā sadursmēs ar automašīnām. Savukārt beigtie zvēri uz autoceļiem pievilina dažādu sugu putnus, kas barojas ar beigtiem dzīvniekiem un nereti paši kļūst par sadursmju upuriem.

Tā nesen sadursmēs ar automašīnām cieta divi pieauguši mazie ērgļi, kas tika nogādāti AS “Latvijas valsts meži” (LVM) vecākā vides eksperta īpašumā izveidotajā savvaļas putnu rehabilitācijas stacijā.

“Šis 2018. gadā gredzenotais mazais ērglis, kurš vēl nav līdz galam pieaudzis, aptuveni pirms divām nedēļām tika atrasts smagi cietis sadursmē ar automašīnām pie Lejasciema, ceļa malā. Šo divu nedēļu laikā putns ir izveseļojies un tika palaists savvaļā,” stāsta LVM vecākais vides eksperts Uģis Bergmanis.

Putnu rehabilitācijas stacija tika uzbūvēta par pašmāju un citu valstu ziedotāju līdzekļiem 2014. gadā. Stacijā spēkus ir atguvuši klinšu, jūras un mazie ērgļi, zivjērglis, vistu vanagi, peļu klijāni, meža pūces un melnie stārķi. Paldies visiem stacijas izveides atbalstītājiem un tiem, kuri atraduši putnus un pat tiem ziņojuši!

citi raksti no šīs kategorijas

Skatīt visu
Mazais Otto paceļas spārnos

Sasniedzot 60 dienu vecumu, spārnos pacēlies jaunais mazais ērglis Otto, kura ikdienai Lielās salas ligzdā var sekot līdzi AS “Latvijas valsts meži” nodrošinātajā...

Putnu rosība ziemā

Aukstajā sezonā Latvijā var būt sastopami vairāk nekā 100 sugu putni. Lai kādi būtu meteoroloģiskie apstākļi, tagad nekas nespēj pilnībā apturēt šo lidoņu rosību. Īpaši čakli...

Smilts karjerā Daugavpils novadā novēro Latvijā ļoti reti sastopamos bišu dzeņus

AS “Latvijas valsts meži” (LVM) apsaimniekotajā smilts karjerā LVM Dienvidlatgales reģionā LVM vides eksperts novērojis bišu dzeņu (Merops apiaster) baru ar septiņiem...

profils

izvēlne

Vizuālie iestatījumi
izvēlne
profils

Krāsu uztvere

Teksta lielums