podkāsts

Kategorijas:
podkāsts
Tēmas:
#pārgājiens
#apģērbs
#nakšņot mežā
#meža zvēri
#meža putni
#ogot
#sēnes
#pastaiga
#augi
#mežā
#11 Gatavot dabā

#11 Gatavot dabā

Dabā gatavots ēdiens ir jo īpaši garšīgs – domājams, šo apgalvojumu apstrīdēs vien retais. Somā līdzi var būt sviestmaizes, ugunskurā var cept desiņas, bet var arī pagatavot restorāna cienīgas pusdienas! Kā un kur to paveikt? Par to šajā epizodē stāsta Ievas ciemiņi – konceptpavārs Renārs Purmalis, kuram ir neizsmeļams mežā gatavojamu recepšu krājums, un Edmunds Linde, kurš teicami pārzina labiekārtotas atpūtas vietas Latvijas valsts mežos.

Vai klausies

#10 Dārgumi mežā

#10 Dārgumi mežā

Dodoties dabā, īsts atklāšanas prieks var būt paslēpties ķērpī, ko redzi pirmo reizi; putnu ligzdā, ko neviens cits nav atklājis; sēnē, kuru iepriekš neesi redzējis pat grāmatās! Tāpēc dabā vērts doties atvērtām acīm. Par to, kā mežā pamanīt, atpazīt un fiksēt dažādus dabas dārgumus, Toms šajā epizodē sarunājas ar AS “Latvijas valsts meži” vides ekspertu Gaidi Grandānu.

Vai klausies

#9 Atbildīga došanās dabā

#9 Atbildīga došanās dabā

Sācies aktīvais dabā došanās laiks, kad meža takās atpūtā un izziņā dodas arvien vairāk dabā gājēju. Tāpēc šajā podkāsta “Dabā gājējs” epizodē Ieva Smilga ar viesiem runā par atbildīgu došanos dabā un labiem uzvedības noteikumiem mežā. Pie Ievas viesojas izaugsmes treneris un piedzīvojumu atradējs Māris Resnis un AS “Latvijas valsts meži” Zemgales reģiona meža apsaimniekošanas plānošanas vadītājs Jānis Zitāns, kurš piedalījies “Labas uzvedības noteikumi mežā” tapšanā.

Vai klausies

#8 Ūdeņi mežā

#8 Ūdeņi mežā

Ūdens plūsmas gan pazemē, gan virszemē ir ļoti būtiska meža ekosistēmas sastāvdaļa, tāpēc šajā epizodē par ūdeņiem mežā. #8 epizodē uzzināsi, no kurienes nāk avotu ūdens un kā noteikt, vai tas ir pietiekami labs dzeršanai, un kāpēc nevajadzētu dzert nevārītu upes ūdeni. Toma viesi pastāstīs gan par to, no kurienes piesārņojums rodas, gan viediem, kā ūdeņu kvalitāti uzlabot.

Vai klausies

#7 Pārgājienu plānošana

#7 Pārgājienu plānošana

Labākais veids, kā iemācīties plānot pārgājienu maršrutus, ir ķerties klāt un plānot, meklēt un pētīt. Kāds izvēlēsies atrast jau iestaigātas un varbūt pat marķētas takas, cits – iet ārpus visiem zināmajām vietām un jaunatklās neiestaigātus maršrutus, sekojot kartēm vai dzīvnieku pēdām. Šajā epizodē viss par un ap pārgājienu maršrutu plānošanu. Pieredzē dalās Ievas ciemiņi - ģeogrāfs Kristaps Kiziks, kurš vada Latvijas lielāko dabā gājēju komūnu, Facebook lapu "Dodies dabā", un LVM Biznesa sistēmu risinājumu ģeotelpisko risinājumu projektu vadītāja Dana Spulle.

Vai klausies

#6 Invazīvās sugas

#6 Invazīvās sugas

Kā Latvijā nonāca Amerikas signālvēzis un Spānijas kailgliemezis? Kā cīnīties ar agresīvo un indīgo latvāni? Un vai negantais Āzijas sirsenis parādīsies arī pie mums? Šie ir tikai daži jautājumi, uz kuriem podkāsta 6. epizodē atbildēs Toma viesi – AS “Latvijas valsts meži” vides plānošanas speciālists, biologs Mārtiņš Kalniņš un meža aizsardzības un ugunsdzēsības vadītājs Edijs Leišavnieks. Starp citu, arī tu ikdienā vari mazināt invazīvo sugu izplatību Latvijā. Klausies 6. epizodi un tiekamies dabā!

Vai klausies

#5 Apģērbs

#5 Apģērbs

Dodoties dabā, labs un piemērots apģērbs ir pamatu pamats. Cik kārtās ģērbties, kādus apavus izvēlēties, ko vilkt un ko – pavisam noteikti nevilkt – par to un daudz ko citu šajā epizodē pastāstīs Ievas ciemiņi. Savā pieredzē un zināšanās dalīsies Andris Kursītis, rūdīts dabā gājējs un veikala “Virsotne” eksperts, kurš pārgājienu apģērbu pazīt līdz pēdējai vīlītei, un Rovena Ločmele – viena no LVM Rietumvidzemes reģiona mežizstrādes meistariem. Mežs ir Rovenas “birojs”, tur viņa pavada vairāk laika nekā telpās, un tomēr ik pa laikam apjūk, kad jāizvēlas apģērbs, ejot mežā. Tāpēc klausies #5 epizodi – Ieva, Rovena un Andris palīdzēs arī tev izstrādāt savu ideālo ģērbšanās stratēģiju!

Vai klausies

# 4 Mežu tipi

# 4 Mežu tipi

Ikdienā bieži sakām – aizbraukšu uz mežu pastaigā, ejam uz mežu sēnēs! Taču Latvijā nav tāds viens mežs. Šajā epizodē kopā ar Tomu un Kārli Taukaču izstaigā visus Latvijas meža tipus un uzzini, kurā no tiem vasarā vienmēr atradīsi gardās meža avenes un mellenes, bet kurā – pielasīsi pilnu grozu sēnēm.

Vai klausies

#1 Iepazīšanās

#1 Iepazīšanās

Pārdurtas laivas laivu braucienā, sastapšanās ar mežacūku mazuļiem, dzeramā ūdens meklējumi mežā – par šiem un vēl citiem Toma Briča un Ievas Smilgas piedzīvojumiem klausies Latvijas valsts mežu jaunā podkāsta “Dabā gājējs” iepazīšanās epizodē.

Vai klausies

#2 Lielie putni

#2 Lielie putni

Vai tiešām ērgļi spēj pagriezt galvu par 210 grādiem? Klausies Toma sarunu ar Latvijas valsts mežu vecāko vides ekspertu, vienu no vadošajiem mazo ērgļu pētniekiem Latvijā un Eiropā, Uģi Bergmani un ieskaties lielo putnu dzīves aizkulisēs. Uģis arī atklās, kā un kur pavasarī Latvijas mežos ieraudzīt Latvijā ligzdojošos lielos putnus.

Vai klausies

#3 Ziemas pārgājieni

#3 Ziemas pārgājieni

Pie Ievas ciemos aizrautīgi dabā gājēji – žurnālists un mednieks Jānis Kļaviņš un “LVM Rekreācijas un medības” direktors Egils Ozols. Viņi zina, kur un kā mežā ierīkot ērtu guļvietu un gudrus paņēmienus, kā ziemā mežā nenosalt. Tikpat aizraujoši ir abu stāsti par meža zvēriem un viņu paradumiem ziemā.

Vai klausies

profils

izvēlne

Vizuālie iestatījumi
izvēlne
sākums
objekti kartē
Profils

Krāsu uztvere

Teksta lielums