Tūristi novērtē atpūtu Ezerniekos

28.01.2021 12:01

img 4929 aeb

Jaunais gads iesācies ar lieliskām ziņām – LVM atpūtas un tūrisma centrs “Ezernieki” saņēmis “Traveller Review Award 2021” godalgu. Tas nozīmē, ka “Ezernieki” pagājušajā gadā saņēmuši lielākoties tikai izcilus apmeklētāju novērtējumus, starptautiskajā naktsmītņu rezervēšanas vietnē www.booking.com iegūstot īpaši augstu kopējo vērtējumu – 9.5.

“Tūrisma nozarē strādājošajiem šī godalga ir ļoti nozīmīga, jo tā ir vispārpieņemta un visā pasaulē atzīta kvalitātes zīme. Jebkurā valstī, ieejot viesnīcā un ieraugot šo booking.com sniegto vērtējumu, viesis uzreiz skaidri zina, ka ieradies vietā, kas atbilst noteiktiem kvalitātes kritērijiem un to augsti novērtējuši arī daudzi citi viesi pirms tam. Saņemtā godalga un augstais vērtējums nozīmē to, ka Ezernieki ir labs nozares spēlētājs,” par godalgas saņemšanu ir gandarīta Ezernieku pārzine Dzintra Stradiņa.

Ezernieku īpašā mozaīka

Nav nemaz viegli atbildēt uz jautājumu, kas tieši liek viesiem booking.com vietnē atstātajos komentāros “Ezerniekus” dēvēt par paradīzi un solīt te atgriezties vēl un vēl. Iemeslu var būt ļoti daudz, jo “Ezernieku” īpašo auru veido krāsaina iespēju un emociju mozaīka. Kādu pārliecina ērtā un sakārtotā infrastruktūra, plašās nakšņošanas un atpūtas iespējas. Un tik tiešām – Ezerniekos iespējams nakšņot un atpūsties vienam pašam, ar ģimeni, plašā draugu lokā vai pat svinēt kāzas. Numuriņos iespējams izmitināt līdz pat 90 viesiem, bet plašajā un labiekārtotajā teritorijā var nakšņot arī teltī vai ietilpīgajā treileru novietnē, ja atpūtnieki ceļo ar visu māju.

Citus iedvesmo skaistās dabas tuvums. Daļa numuriņu paveras uz krāšņa meža ielokā ieskauto Salas ezeru. Atpūtnieki tajā var peldēties, doties izbraucienā ar laivu vai tvert saulrieta mirkļus uz supa dēļa vai ūdensvelosipēda, ko turpat iespējams arī iznomāt. Savukārt mežā cienāties ar meža veltēm vai izskriet rīta krosu putnu melodiju pavadījumā. Tāpat teritorijā ir vēl vairākas iespējas sportiskām aktivitātēm: volejbola, futbola un strītbola laukumi. Un nē, nav tā, ka visas skaistās lietas šeit notiek tikai vasarā. Ziemā ezers pārvēršas par vietu, kur drosminiekiem āliņģī rūdīties, bet mežā uz pastaigu sauc zvēru atstātās pēdas un tuvējās distanču slēpošanas trases uz veselīgu un skaistiem skatiem bagātu treniņu.  

Īpaša loma šai mozaīkā noteikti ir personālam. Tieši darbinieki ir tie, kuri ikvienam viesim ļauj šeit justies ļoti gaidītam. Ļoti daudzus no viesiem Ezerniekos sauc par savējiem. Un ne velti, jo ģimenes te gadu no gada atkal un atkal pavada atvaļinājumus, bet jaunlaulātie jau citā statusā savā kāzu gadadienā atkal atgriežas un atpūšas vairs ne divatā, bet jau kopā ar maziem ķipariem.

LVM atpūtas un tūrisma centrs "Ezernieki" var lepoties ar vēl vienu ļoti nozīmīgu kvalitātes apliecinājumu – Zaļo sertifikātu –, kas atpūtas centram piešķirts jau 2011. gadā un, ievērojot teju deviņdesmit ekspertu komisijas noteiktus kritērijus, reizi trijos gados veiksmīgi tiek atjaunots un pagarināts. Stingrie kritēriji saistīti, piemēram, ar atkritumu šķirošanu, notekūdeņu novadīšanu videi draudzīgā veidā, ekoloģisku tīrīšanas līdzekļu izmantošanu, vides pieejamību cilvēkiem ar kustību traucējumiem un vēl daudziem citiem būtiskiem elementiem.

gridsegas ezerniekos2

Numuriņos – vietējās audējas krāšņās grīdsegas

Tiem, kuri Ezerniekus šogad apmeklēs pirmo reizi, numuriņos gaida kāds īpašs pārsteigums. Tās ir Guntas Sanderes, Lubānas puses audējas, austās grīdsegas. Viesi, kuri redzējuši Guntas rokām darinātos darbus kādā izstādē, Lubānas amatniecības centrā vai vietnē Pinterest, jau zina, cik krāšņi un skaisti tie ir. Ne velti Guntas austās segas, dekoratīvie spilveni un paklāji guvuši atzinību daudzās mākslas izstādēs un ceļojuši uz tuvām un tālām zemēm visā pasaulē. Gunta tiek dēvēta arī par toņu pavēlnieci – tik smalka ir viņas krāsu izjūta.

Tagad arī Ezernieku numuriņos viesi varēs priecāties par šo krāsu spēli, kurai iedvesmu māksliniece smēlusies dabā, grīdsegās iepinot ezeru rāmo atspulgu, mežu dzīvīgo zaļumu, saules spilgto siltumu un koši sārto ziedu plaukumu. Tādas ir arī jaunās grīdsegas Ezernieku numuriņos, kas ikvienam ļaus sajust Lubānas novadam raksturīgo toņu paleti.

 

citi raksti no šīs kategorijas

Skatīt visu
Lieldienu radošās darbnīcas bērnu grupām LVM dabas parkā Tērvetē

Latvijas valsts mežu dabas parks Tērvetē aicina pirmsskolas ķiparu un 1. – 2. klašu skolēnu grupas ieskandināt Lieldienas Rūķīšu mežā, baudot svaigo pavasara gaisu un...

Vēro, pamani, atrodi dižkoku!

Latvijas meži, lauki un āres ik pa laikam pārsteidz ar atradumiem, kas liek brīnīties. Gaidot pavasara atnākšanu, Latvijas valsts mežu dabas parks Tērvetē aicina doties dabā un...

Ceļotāji augstu novērtē atpūtu “Spārē” – saņemta “Traveller Review Awards 2024” godalga

Latvijas Valsts mežu tūrisma un atpūtas centrs “Spāre” ieguvis “Traveller Review Award 2023” godalgu, kas apliecina, ka “Spāre” pagājušajā gadā lielākajā tiešsaistes naktsmītņu...

profils

izvēlne

Vizuālie iestatījumi
izvēlne
profils

Krāsu uztvere

Teksta lielums