LVM dabas parkā Tērvetē jaunas koka skulptūras

04.11.2021 14:11

 

Latvijas valsts mežu dabas parks Tērvetē aug gadu no gada, radot aizraujošu, garu pastaigu rosinošu meža vidi. Arī drēgnajās rudens dienās dabas parkā Tērvetē nerimst darba duna – top jauni apskates objekti - koka skulptūras.

LVM dabas parkā Tērvetē ir vairāk nekā 100 dažādu koka skulptūru un veidojumu, kas ik pēc 5-7 gadiem tiek nemitīgi atjaunoti. Katrā izveidotajā skulptūrā vērojams konkrētā mākslinieka rokraksts, atstājot radītajos tēlos savas izpratnes un vēstījuma pēdas.

Koktēlnieka Ritvara Kalniņa prasmīgajās rokās ozolkoka bluķi pārtop pasaku tēlos un sadzīves priekšmetos. Šoruden Meža Ķēniņa galma Ķēkša tikusi pie jauniem katliem, savukārt Rūķīšu mežā ikvienu sveicina jauni rūķi.

LVM dabas parka Tērvetē vienā no tematiskajām daļām – Pasaku mežā- atrodama Meža Ķēniņa valstība un viņa galms. Tai skaitā arī Meža Ķēniņa galma Ķēkša, kura pašaizliedzīgi gādā par pilniem vēderiem un labu prātu Ķēniņa pavalstniekiem. Lai raitāka rosīšanās un lielāks gatavošanas prieks, Ķēkšas saimniecība šoruden papildināta ar jauniem katliem un mucām ēdiena glabāšanai. Gadiem ejot, galma Ķēkša savu vizuālo izskatu nedaudz ir mainījusi, pēdējo reizi skulptūru atjaunoja 2017. gadā mākslinieks Ritvars Kalniņš.

 ruki

Otras tematiskās daļas – Rūķu ciems – aizsākumi meklējami 2000.gadā ar pirmo koka namiņu būvniecību un uzstādīšanu.Katru gadu tas pletās plašumā, šodien skatāms ne tikai ciems ar daudzajām rūķu skulptūrām un mājiņām, bet arī rūķu pilsēta Čiekure. Rūķu ciema atjaunotās zāģētavas pagalmā meklē jauno rūķi Zāģmeistaru. Turpat netālu cītīgi strādā stiprie rūķi baļķnesēji.

LVM dabas parks Tērvetē vairāk nekā 400 ha platībā izstaigājami visdažādākie maršruti, kas piemēroti gan garu pārgājienu cienītājiem, gan tiem, kas novērtē ērtu pastaigu parka labiekārtotajās takās. Mierpilni vērojot un izpētot Tērvetes krāšņo pasaku zemi ar ainaviskajām takām, skatu laukumiem un torņiem, tiltiem un raksturīgajām koka skulptūrām, var nemanot mērot vairākus kilometrus.

LVM dabas parks Tērvetē mainās gadu no gada, bet te joprojām tiek auklēts liela un maza dabas drauga bērnības sapnis! Rodi laiku doties dabā!

 

citi raksti no šīs kategorijas

Skatīt visu
Rūķošanās mēnesis LVM dabas parkā Tērvetē

  Tuvojoties Ziemassvētkiem, Latvijas valsts mežu dabas parks Tērvetē saposies maģiski vilinošās gaismās. Kā brīnumu pasakā krēslas stundās noslēpumaini spīguļo mežs, spoži...

Izziņas bagātā Meža mātes taka Tērvetē

  LVM dabas parks Tērvetē ir viena no tūristu iecienītākajām un ģimenei draudzīgākajām vietām Latvijā. Tērvete lepojas ar gleznainu dabu, bagātu kultūrvēsturi, Tērvetes...

Patriotiskais mēnesis LVM dabas parkā Tērvetē

  Dabā novembris ir gada tumšākais mēnesis, bet Latvijas valstij un tās cilvēkiem tas ir gaišas atceres un priecīgu svētku laiks.  Novembris Latvijai ir īpašs...

profils

izvēlne

Vizuālie iestatījumi
izvēlne
sākums
objekti kartē
Profils

Krāsu uztvere

Teksta lielums