Skolēnu rudens brīvlaiks LVM dabas parkā Tērvetē

21.10.2022 10:10

 

Skolēnu rudens brīvlaikā dodies uz Tērveti! Kopīgi izbraucieni ir viens no labākajiem veidiem, kā pavadīt laiku ar ģimeni, iegūstot jaunas zināšanas un daloties piedzīvojumos. Latvijas valsts mežu dabas parks Tērvetē ir bagāts ar dažādām aktīvās atpūtas iespējām – gan izklaidējošām, gan izglītojošām. Pats galvenais – ar tādām, ko izbaudīt visai ģimenei kopā.

Dabas parks Tērvetē ir pasakaina vieta, ko ar aizrautību var izpētīt kā bērni, tā pieaugušie. Šobrīd parks aptver vairāk nekā 400 ha lielu platību, kurā iespējams izstaigāt koka skulptūrām bagāto Pasaku mežu, apciemot Rūķīšu ciematu un krāšņo pilsētu Čiekuri. Atrakciju laukumā izstaigājamas šķēršļu takas, Sprīdīša un Lutauša ceļš. Te var maldīties un atrasties koka labirinta ceļos. Uzkāpjot dižajā koka skatu tornī, var palūkoties virs tumšo egļu galotnēm.

Rudens noskaņu mežā varēsi satikt iemīļotos dzīvos pasaku tēlus! Pasaku mežā viesus iepriecinās Sila raganiņa. Viņai patīk nerroties, dauzīties un uzturēt možu garu Raganu silā. Rūķu sētā bērnus un pieaugušos mīļi sagaidīs kāds no Rūķu saimes, iesaistot garāmgājējus sportiskās aktivitātēs. Savukārt rūķu pilsētā Čiekure aizrautīgās rotaļās aicinās doties enerģiskā Pele.

Parka teritorijā katru dienu kursē Pasaku bānītis. Tā pieturvietas:  Skatu tornis, Rūķu pilsēta Čiekure, Atrakciju laukums. Maksa par vienas pieturvietas braucienu 1,50 EUR/pers.

Parka apmeklētājiem pieejamas vairākas labiekārtotas piknika vietas: Rūķu pilsētā Čiekure, Lutauša midzenī Atrakciju laukumā, kā arī blakus dabas parka lielajam stāvlaukumam. 

Līdz oktobra beigām vari pagūt apmeklēt parka teritorijā esošo Anneles ZOO un tā iemītniekus – draudzīgos trušus, kaziņas, nutrijas un mājputnus. Ieeja mini ZOO par papildus samaksu.

Jo augstāk, jo jautrāk! Tieši šīs sajūtas visa ģimene varēs noķert kādā no sadarbības partneru piedāvātajām aktīvās atpūtas vietām, kurās 4-7 metru augstumā kokos ierīkotajās šķēršļu trasēs vai drošos tīklu labirintos varēsi skriet, rāpties, šūpoties, vai vienkārši atgulties un relaksēties. Viens ir skaidrs – interesanti būs visiem! 

  • Tērvetes Tarzāns un Tērvetes Tīklu parks atvērts apmeklētājiem katru dienu līdz 30. oktobrim. Darba laiks no plkst. 10:00 – plkst.19:00.
  • Tērvetes Gaisa takas atvērtas un gaida apmeklētājus oktobra nedēļas nogalēs. Darba dienās piedāvā grupu rezervācijas. Darba laiks no plkst. 12:00 – 18:00.

Uz tikšanos Tērvetē! Lai iedvesmas un izziņas pilnas pastaigas dabā!

 

citi raksti no šīs kategorijas

Skatīt visu
LVM Kalsnavas arborētumā notiks ikgadējā "Peoniju ziedu parāde"

Tuvojoties jūnijam un vasaras saulgriežu laikam, Latvijas valsts mežu Kalsnavas arborētumā savai ziedēšanai gatavojas vairāk nekā 300 peoniju dažādības. Visa mēneša garumā dārzā...

Bērnudārza izlaiduma svinības Rūķīšu mežā

Latvijas valsts mežu dabas parks Tērvetē aicina – svini bērnudārza izlaidumu kopā ar mums! Bērnudārza izlaidums ir īpašs notikums ikviena mazā absolventa dzīvē - tas vēl...

“Ezerniekos” ierīkota rotaļu istaba bērniem

Atsaucoties LVM tūrisma un atpūtas centra “Ezernieki” viesu ierosinājumiem, atpūtas centrā ierīkota rotaļu istaba bērniem, kur mazākie “Ezernieku” viesi turpmāk varēs darbīgi un...

citi saistītie raksti

Skatīt visu
Latvijas Meža dienas LVM dabas parkā Tērvetē

Aicinām skolas, ģimenes un ikvienu dabas draugu iepazīt mežu bagātības grandiozākajā meža izziņas festivālā "Latvijas Meža dienas", kas tradicionāli notiek maija beigās LVM dabas...

Māmiņdiena - vissirsnīgākie pavasara svētki LVM dabas parkā Tērvetē

Mātes diena jeb Māmiņdiena ir vissirsnīgākie pavasara svētki!  Tādēļ svētdien, 12. maijā, Latvijas valsts mežu dabas parks Tērvetē sarūpējis īpašas, svētkiem veltītas...

Dārza svētki Kalsnavas arborētumā

4. maijā LVM Kalsnavas arborētumā dārzu piepildīs pumpuru, ziedu un sajūtu krāsas, aicinot svinēt valsts neatkarības atjaunošanas dienu “Dārza svētkos”. Laikā no 12.00 līdz...

profils

izvēlne

Vizuālie iestatījumi
izvēlne
profils

Krāsu uztvere

Teksta lielums