Skolēnu rudens brīvlaiks LVM dabas parkā Tērvetē

21.10.2022 10:10

 

Skolēnu rudens brīvlaikā dodies uz Tērveti! Kopīgi izbraucieni ir viens no labākajiem veidiem, kā pavadīt laiku ar ģimeni, iegūstot jaunas zināšanas un daloties piedzīvojumos. Latvijas valsts mežu dabas parks Tērvetē ir bagāts ar dažādām aktīvās atpūtas iespējām – gan izklaidējošām, gan izglītojošām. Pats galvenais – ar tādām, ko izbaudīt visai ģimenei kopā.

Dabas parks Tērvetē ir pasakaina vieta, ko ar aizrautību var izpētīt kā bērni, tā pieaugušie. Šobrīd parks aptver vairāk nekā 400 ha lielu platību, kurā iespējams izstaigāt koka skulptūrām bagāto Pasaku mežu, apciemot Rūķīšu ciematu un krāšņo pilsētu Čiekuri. Atrakciju laukumā izstaigājamas šķēršļu takas, Sprīdīša un Lutauša ceļš. Te var maldīties un atrasties koka labirinta ceļos. Uzkāpjot dižajā koka skatu tornī, var palūkoties virs tumšo egļu galotnēm.

Rudens noskaņu mežā varēsi satikt iemīļotos dzīvos pasaku tēlus! Pasaku mežā viesus iepriecinās Sila raganiņa. Viņai patīk nerroties, dauzīties un uzturēt možu garu Raganu silā. Rūķu sētā bērnus un pieaugušos mīļi sagaidīs kāds no Rūķu saimes, iesaistot garāmgājējus sportiskās aktivitātēs. Savukārt rūķu pilsētā Čiekure aizrautīgās rotaļās aicinās doties enerģiskā Pele.

Parka teritorijā katru dienu kursē Pasaku bānītis. Tā pieturvietas:  Skatu tornis, Rūķu pilsēta Čiekure, Atrakciju laukums. Maksa par vienas pieturvietas braucienu 1,50 EUR/pers.

Parka apmeklētājiem pieejamas vairākas labiekārtotas piknika vietas: Rūķu pilsētā Čiekure, Lutauša midzenī Atrakciju laukumā, kā arī blakus dabas parka lielajam stāvlaukumam. 

Līdz oktobra beigām vari pagūt apmeklēt parka teritorijā esošo Anneles ZOO un tā iemītniekus – draudzīgos trušus, kaziņas, nutrijas un mājputnus. Ieeja mini ZOO par papildus samaksu.

Jo augstāk, jo jautrāk! Tieši šīs sajūtas visa ģimene varēs noķert kādā no sadarbības partneru piedāvātajām aktīvās atpūtas vietām, kurās 4-7 metru augstumā kokos ierīkotajās šķēršļu trasēs vai drošos tīklu labirintos varēsi skriet, rāpties, šūpoties, vai vienkārši atgulties un relaksēties. Viens ir skaidrs – interesanti būs visiem! 

  • Tērvetes Tarzāns un Tērvetes Tīklu parks atvērts apmeklētājiem katru dienu līdz 30. oktobrim. Darba laiks no plkst. 10:00 – plkst.19:00.
  • Tērvetes Gaisa takas atvērtas un gaida apmeklētājus oktobra nedēļas nogalēs. Darba dienās piedāvā grupu rezervācijas. Darba laiks no plkst. 12:00 – 18:00.

Uz tikšanos Tērvetē! Lai iedvesmas un izziņas pilnas pastaigas dabā!

 

citi raksti no šīs kategorijas

Skatīt visu
Vides radošās darbnīcas pirmsskolas ķipariem un skolēniem LVM dabas parkā Tērvetē

  Decembrī LVM dabas parks Tērvetē kļūs par Ziemassvētku prieka, sajūtu, krāsu un garšu mājvietu. Mazos ķiparus Pasaku mežā gaidīs Rūķu saime ar īpašām ziemas sajūtu...

Meža muzeja fejas aicina uz ballīti LVM Jaunmoku pilī

 Kad lielākie darbi Meža valstībā padarīti un daba lēnām dodas ziemas miegā, Meženītes svin svētkus un tajos vēlas dalīties ar bērniem. Gada izskaņas mēnešos LVM Jaunmoku...

Ziemas pikniks pieaugušo grupām LVM dabas parkā Tērvetē

  Latvijas valsts mežu dabas parkā Tērvetē staltās, tumšās egles apaustas smalkām sniega villainēm. Te balti piesnigušās meža taciņās ikviens var doties meklēt pimssvētku...

citi saistītie raksti

Skatīt visu
LVM Jaunmoku pils aicina uz Ziemassvētku ieskandināšanas brīvdienām

  Gada gaišākie un skaistākie svētki jau klauvē pie namdurvīm, tādēļ LVM Jaunmoku pils 10. un 11. decembrī ir sagatavojusi īpašu nedēļas nogali - pilnu svētku...

Vietas, kur pieminēt brīvības cīnītājus

  Aicinot doties dabā, mammadaba piedāvā brīvdienu ceļvedi Lāčplēša dienas zīmē: četri kultūrvēsturiski objekti Latvijas valsts mežos. Nacionālo partizānu bunkurs Īles...

Dodies Olimpiskajā pankūku pārgājienā Talsu novadā

Svinot Latvijas dzimšanas dienu, 19. novembrī ikviens aicināts doties atklājumiem bagātā pastaigā pa meža takām LVM Gulbju ezera apkaimē Talsu novadā – Olimpiskajā pankūku...

profils

izvēlne

Vizuālie iestatījumi
izvēlne
profils

Krāsu uztvere

Teksta lielums