Skolēnu rudens brīvlaiks LVM dabas parkā Tērvetē

21.10.2022 10:10

 

Skolēnu rudens brīvlaikā dodies uz Tērveti! Kopīgi izbraucieni ir viens no labākajiem veidiem, kā pavadīt laiku ar ģimeni, iegūstot jaunas zināšanas un daloties piedzīvojumos. Latvijas valsts mežu dabas parks Tērvetē ir bagāts ar dažādām aktīvās atpūtas iespējām – gan izklaidējošām, gan izglītojošām. Pats galvenais – ar tādām, ko izbaudīt visai ģimenei kopā.

Dabas parks Tērvetē ir pasakaina vieta, ko ar aizrautību var izpētīt kā bērni, tā pieaugušie. Šobrīd parks aptver vairāk nekā 400 ha lielu platību, kurā iespējams izstaigāt koka skulptūrām bagāto Pasaku mežu, apciemot Rūķīšu ciematu un krāšņo pilsētu Čiekuri. Atrakciju laukumā izstaigājamas šķēršļu takas, Sprīdīša un Lutauša ceļš. Te var maldīties un atrasties koka labirinta ceļos. Uzkāpjot dižajā koka skatu tornī, var palūkoties virs tumšo egļu galotnēm.

Rudens noskaņu mežā varēsi satikt iemīļotos dzīvos pasaku tēlus! Pasaku mežā viesus iepriecinās Sila raganiņa. Viņai patīk nerroties, dauzīties un uzturēt možu garu Raganu silā. Rūķu sētā bērnus un pieaugušos mīļi sagaidīs kāds no Rūķu saimes, iesaistot garāmgājējus sportiskās aktivitātēs. Savukārt rūķu pilsētā Čiekure aizrautīgās rotaļās aicinās doties enerģiskā Pele.

Parka teritorijā katru dienu kursē Pasaku bānītis. Tā pieturvietas:  Skatu tornis, Rūķu pilsēta Čiekure, Atrakciju laukums. Maksa par vienas pieturvietas braucienu 1,50 EUR/pers.

Parka apmeklētājiem pieejamas vairākas labiekārtotas piknika vietas: Rūķu pilsētā Čiekure, Lutauša midzenī Atrakciju laukumā, kā arī blakus dabas parka lielajam stāvlaukumam. 

Līdz oktobra beigām vari pagūt apmeklēt parka teritorijā esošo Anneles ZOO un tā iemītniekus – draudzīgos trušus, kaziņas, nutrijas un mājputnus. Ieeja mini ZOO par papildus samaksu.

Jo augstāk, jo jautrāk! Tieši šīs sajūtas visa ģimene varēs noķert kādā no sadarbības partneru piedāvātajām aktīvās atpūtas vietām, kurās 4-7 metru augstumā kokos ierīkotajās šķēršļu trasēs vai drošos tīklu labirintos varēsi skriet, rāpties, šūpoties, vai vienkārši atgulties un relaksēties. Viens ir skaidrs – interesanti būs visiem! 

  • Tērvetes Tarzāns un Tērvetes Tīklu parks atvērts apmeklētājiem katru dienu līdz 30. oktobrim. Darba laiks no plkst. 10:00 – plkst.19:00.
  • Tērvetes Gaisa takas atvērtas un gaida apmeklētājus oktobra nedēļas nogalēs. Darba dienās piedāvā grupu rezervācijas. Darba laiks no plkst. 12:00 – 18:00.

Uz tikšanos Tērvetē! Lai iedvesmas un izziņas pilnas pastaigas dabā!

 

citi raksti no šīs kategorijas

Skatīt visu
Makšķerēšana Tērvetes ūdenskrātuvē

Šajā ziemā nebija labvēlīgi apstākļi zemledus makšķerēšanai Tērvetes ūdenskrātuvē. Sniega sega pirms salnām kavēja izturīga ledus veidošanos. Atkārtoti atkušņi, kas deldēja tikko...

LVM Kalsnavas arborētumā zied burvjulazdas

Dabai patīk mūs pārsteigt un izaicināt. Šis gads un bagātīgā ziema mums atnesusi ne mazums ikdienas rūpju un pasakainu ainavu - viss līdzsvarā. Aiz loga nekas uz vietas nestāv,...

Skolēnu brīvlaikā aicina doties uz ekspedīciju LVM Jaunmoku pilī

Pavasara brīvlaikā, kad saule silda vaigu stiprāk, smaids ir plašāks un zāle zaļāka – jāizmanto dienas laiskojoties, atpūšoties un dodoties piedzīvojumos. Jaunmoku pils komanda...

citi saistītie raksti

Skatīt visu
Atklāta pastaigu taka un skatu platforma Pelēču ezera purvā

AS “Latvijas valsts meži” sadarbībā ar Preiļu novada pašvaldību izveidojusi jaunu tūrisma vietu – dabas izziņas pastaigu taku dabas liegumā “Pelēču ezera purvs”. Lieguma...

LVM Jaunmoku pils aicina uz "Randiņu muzejā"

Laikā no 10. līdz 14. februārim LVM Jaunmoku pils aicina pārus atzīmēt mīlestības svētkus, piedaloties pasākumā “Randiņš muzejā”. Īpaši radīta atmosfēra, aktivitāšu ceļvedis un...

Iepazīsti purvu pastaigā!

Domā, kurp doties brīvdienās? Uz Daudzeses pagasta mežiem! Tur vijas Aklā purva pastaigu taka 3 kilometru garumā. Turklāt maršrutā nesen uzstādītas jaunas informatīvās zīmes,...

profils

izvēlne

Vizuālie iestatījumi
izvēlne
profils

Krāsu uztvere

Teksta lielums