Baudi ziemu LVM dabas parkā Tērvetē

02.02.2023 12:02

Ķer ziemu aiz astes! Lai gan sinoptiķi sola drīzu pavasara iestāšanos, Sveču dienas rīts Tērvetes pusē nesis sniegotu pārsteigumu. Piesnigušajās pastaigu takās Latvijas valsts mežu dabas parkā Tērvetē šobrīd izskatās kā īstā ziemas pasakā! Staltās, tumšās egles apaustas smalkām sniega villainēm. Ir īstais laiks doties dabā, baudīt svaigo gaisu un sniegoto ainavu. Te katrs solis ir pasakas vērts, tikai jāprot skatīties un sapņot.

Ziemā dzīve mežā ir mazliet klusāka, taču ziemas miegā Tērvetes rūķi nav devušies. Rūķu sētā katru dienu iespējams sastapt kādu no čaklās rūķu saimes. Nāc sasveicinies – rūķi priecājas par katru ciemiņu un meža viesi! Viņi labprāt dalās savās zināšanās par mežu, meža dzīvniekiem un to ziemas paradumiem.  

Nedēļas nogalēs Rūķu sētā nosalušos parka apmeklētājus sasildīs iekurti ugunskuri. Vērojot uguns liesmiņas, var ļauties nesteidzīgām sarunām ar ģimeni vai draugiem. Ne velti ir teiciens – svaigā gaisā viss garšo daudz labāk! Ugunskurs noderēs līdzi paņemto desiņu vai zefīru cepšanai.

Rosīgajā rūķu pilsētā Čiekurē glītajos, tematiskajos namiņos var ļauties iztēli veicinošām rotaļām. Savukārt pilsētas šaurās līkloču ieliņas ir kā radītas draiskām sniega kaujām un paslēpēm.

Uzkāp dižajā koka skatu tornī, palūkojies virs baltajām egļu galotnēm un paveries tālākos apvāršņos. Tornis atvērts apmeklētājiem līdz plkst. 16:00. Krēslas stundās tas iemirdzas maģiskās krāsās,  izgaismojot tuvējo meža apkārtni.

sized3

Parka plašais ceļu un taku tīkls ir piemērota vieta garām ziemas pastaigām svaigā gaisā. Februāris iesācies ar biezu sniega segu.  Ņem slēpes vai ragaviņas un doties jebkurā virzienā, kur vien acis rāda un sirds vilina.

Sagurušos ceļotājus no meža izvedīs Pasaku vilcieniņš, kas košām gaismām rotājies, kursē pa piesnigušajām dabas parka takām un ceļiem. Braucienā ar sapņu bānīti iespējams doties brīvdienās no plkst. 10.00–16.30.

Siltu maltīti un dzērienus parka apmeklētājiem piedāvā kafejnīca "Mammadaba", kas atrodas dabas parka informācijas centra ēkā.

Īpaša noskaņa piemīt krēslas stundu pastaigām  - dabas parkā izgaismojas būves, tilti, dižsila priedes, daļa pastaigu taku un koka skatu tornis. Parka apgaismojumu iespējams baudīt līdz plkst. 20.00.

Godinot latviskās tradīcijas un svinot Sveču mēnesi, aicinām parka apmeklētājus 4. un 11. februārī no plkst. 11.00–15.00 piedalīties sveču liešanas meistardarbnīcā "Saucam gaismu". Dalība meistardarbnīcā ar dabas parka ieejas biļetēm.

Brauc meklēt prieku balti piesnigušās meža taciņās! LVM dabas parks Tērvetē atvērts apmeklētājiem katru dienu no plkst. 9.00–17.00.

citi raksti no šīs kategorijas

Skatīt visu
Ugunsdzēsēji un glābēji apgūst jaunas prasmes, likvidējot vētras sekas LVM dabas parkā Tērvetē

Augusta vētras laikā Latvijas valsts mežu dabas parkā Tērvetē tika sagāzti tūkstošiem koku. Vētras seku likvidēšanas pamatdarbi drošai parka apmeklēšanai ir noslēgušies – kopš...

Darba laika izmaiņas LVM dabas parka glempingā

Līdz ar septembra beigām LVM dabas parka glempingā iestājas klusāks periods. Nakšņotāju, makšķernieku un atpūtnieku vairs nav tik daudz kā vasaras mēnešos. Tas nenozīmē, ka...

"Mežs sveic skolotāju" LVM dabas parkā Tērvetē

Skolotāj, kā būtu, ja uz vienu dienu skolas griestus aizstātu debesis, bet sienas -  staltu koku stumbri? Skolotāju dienas noskaņā Latvijas valsts mežu dabas parks...

citi saistītie raksti

Skatīt visu
Tēvu dienā LVM Jaunmoku pilī cildinās tēvus un izcels ģimenes talantus

  10. septembrī LVM Jaunmoku pilī notiks īpašs notikums – Tēvu diena, kurā tiks godināti tēvi un stiprināts ģimenes komandas spēks. Talantu un iespēju apzināšana katram...

Piedzīvojumu piepildīta Zinību diena LVM Jaunmoku pilī

Uzliekot savu piedzīvojumu meklētāja cepuri un somā līdzi paņemot zinātkāri, kā arī atklājēja garu, 1. septembrī, no plkst. 11.00 līdz 19.00 LVM Jaunmoku pilī un tās teritorijā...

Latgaliskuos nūtikšonys Jaunmūkuos jeb uz Jaunmoku pili ciemos brauc latgalieši

5. augustā Jaunmoku pilī būs latgaliskās kultūras un garšu svētki Kurzemē, jo ciemos brauks viesi no Latgales – Baltinavas teātris, muzikanti no Gaigalavas Rasma un Gunārs...

profils

izvēlne

Vizuālie iestatījumi
izvēlne
profils

Krāsu uztvere

Teksta lielums