Baudi ziemu LVM dabas parkā Tērvetē

02.02.2023 12:02

Ķer ziemu aiz astes! Lai gan sinoptiķi sola drīzu pavasara iestāšanos, Sveču dienas rīts Tērvetes pusē nesis sniegotu pārsteigumu. Piesnigušajās pastaigu takās Latvijas valsts mežu dabas parkā Tērvetē šobrīd izskatās kā īstā ziemas pasakā! Staltās, tumšās egles apaustas smalkām sniega villainēm. Ir īstais laiks doties dabā, baudīt svaigo gaisu un sniegoto ainavu. Te katrs solis ir pasakas vērts, tikai jāprot skatīties un sapņot.

Ziemā dzīve mežā ir mazliet klusāka, taču ziemas miegā Tērvetes rūķi nav devušies. Rūķu sētā katru dienu iespējams sastapt kādu no čaklās rūķu saimes. Nāc sasveicinies – rūķi priecājas par katru ciemiņu un meža viesi! Viņi labprāt dalās savās zināšanās par mežu, meža dzīvniekiem un to ziemas paradumiem.  

Nedēļas nogalēs Rūķu sētā nosalušos parka apmeklētājus sasildīs iekurti ugunskuri. Vērojot uguns liesmiņas, var ļauties nesteidzīgām sarunām ar ģimeni vai draugiem. Ne velti ir teiciens – svaigā gaisā viss garšo daudz labāk! Ugunskurs noderēs līdzi paņemto desiņu vai zefīru cepšanai.

Rosīgajā rūķu pilsētā Čiekurē glītajos, tematiskajos namiņos var ļauties iztēli veicinošām rotaļām. Savukārt pilsētas šaurās līkloču ieliņas ir kā radītas draiskām sniega kaujām un paslēpēm.

Uzkāp dižajā koka skatu tornī, palūkojies virs baltajām egļu galotnēm un paveries tālākos apvāršņos. Tornis atvērts apmeklētājiem līdz plkst. 16:00. Krēslas stundās tas iemirdzas maģiskās krāsās,  izgaismojot tuvējo meža apkārtni.

sized3

Parka plašais ceļu un taku tīkls ir piemērota vieta garām ziemas pastaigām svaigā gaisā. Februāris iesācies ar biezu sniega segu.  Ņem slēpes vai ragaviņas un doties jebkurā virzienā, kur vien acis rāda un sirds vilina.

Sagurušos ceļotājus no meža izvedīs Pasaku vilcieniņš, kas košām gaismām rotājies, kursē pa piesnigušajām dabas parka takām un ceļiem. Braucienā ar sapņu bānīti iespējams doties brīvdienās no plkst. 10.00–16.30.

Siltu maltīti un dzērienus parka apmeklētājiem piedāvā kafejnīca "Mammadaba", kas atrodas dabas parka informācijas centra ēkā.

Īpaša noskaņa piemīt krēslas stundu pastaigām  - dabas parkā izgaismojas būves, tilti, dižsila priedes, daļa pastaigu taku un koka skatu tornis. Parka apgaismojumu iespējams baudīt līdz plkst. 20.00.

Godinot latviskās tradīcijas un svinot Sveču mēnesi, aicinām parka apmeklētājus 4. un 11. februārī no plkst. 11.00–15.00 piedalīties sveču liešanas meistardarbnīcā "Saucam gaismu". Dalība meistardarbnīcā ar dabas parka ieejas biļetēm.

Brauc meklēt prieku balti piesnigušās meža taciņās! LVM dabas parks Tērvetē atvērts apmeklētājiem katru dienu no plkst. 9.00–17.00.

citi raksti no šīs kategorijas

Skatīt visu
Makšķerēšana Tērvetes ūdenskrātuvē

Šajā ziemā nebija labvēlīgi apstākļi zemledus makšķerēšanai Tērvetes ūdenskrātuvē. Sniega sega pirms salnām kavēja izturīga ledus veidošanos. Atkārtoti atkušņi, kas deldēja tikko...

LVM Kalsnavas arborētumā zied burvjulazdas

Dabai patīk mūs pārsteigt un izaicināt. Šis gads un bagātīgā ziema mums atnesusi ne mazums ikdienas rūpju un pasakainu ainavu - viss līdzsvarā. Aiz loga nekas uz vietas nestāv,...

Skolēnu brīvlaikā aicina doties uz ekspedīciju LVM Jaunmoku pilī

Pavasara brīvlaikā, kad saule silda vaigu stiprāk, smaids ir plašāks un zāle zaļāka – jāizmanto dienas laiskojoties, atpūšoties un dodoties piedzīvojumos. Jaunmoku pils komanda...

citi saistītie raksti

Skatīt visu
Atklāta pastaigu taka un skatu platforma Pelēču ezera purvā

AS “Latvijas valsts meži” sadarbībā ar Preiļu novada pašvaldību izveidojusi jaunu tūrisma vietu – dabas izziņas pastaigu taku dabas liegumā “Pelēču ezera purvs”. Lieguma...

LVM Jaunmoku pils aicina uz "Randiņu muzejā"

Laikā no 10. līdz 14. februārim LVM Jaunmoku pils aicina pārus atzīmēt mīlestības svētkus, piedaloties pasākumā “Randiņš muzejā”. Īpaši radīta atmosfēra, aktivitāšu ceļvedis un...

Uz slēpēm pāri sniegam

Latvijas ziemas ir radītas, lai slēpotu, tāpēc daudziem mums labākās ziemas atmiņas saistās tieši ar šo aktivitāti. Vai zināji, ka distanču slēpošana tiek uzskatīta par vienu...

profils

izvēlne

Vizuālie iestatījumi
izvēlne
profils

Krāsu uztvere

Teksta lielums