LVM Kalsnavas arborētuma izziņas festivāls "Koku dabā"

21.08.2023 16:08

 

Kokiem, gluži tāpat kā cilvēkiem, piemīt dažādas rakstura iezīmes. To daba mēdz būt ļoti daudzšķautnaina un mainīga -  trausla, stingra, pamatīga, jūtīga un pat skaļa.

Lai atklātu unikālo, iepazītu koku dabu, to, cik daudzveidīgs ir koksnes materiāls, cik dažāda ir koksnes daba un to cik koks var būt neparasts, 26. augustā, aicinām uz neparasto koku dārzu - LVM Kalsnavas arborētumu, lai kopā darbotos vides izziņas festivālā “Koku dabā”.

Tuvāku un tālāku ceļu būs mērojuši dažādu amata prasmju lietpratēji. Tie rādīs, stāstīs un dos iespēju izmēģināt. Tas viss cildinot koka unikalitāti un parādot, cik šķietami neiespējamais var tapt īsts.

26. augustā, laikā no plkst.11.00 – 15.00, uz darbnīcām aicina dažādu prasmju lietpratēji. Namdaru darbnīca no Garkalnes dos iespēju iepazīt senās koka spēles, prasmes – zāģēt, mizot, dzīt, salikt un būvēt. Mākslinieces, skalu pinējas Ingas Kļavas, vadībā taps skaisti koka skalu ziedi, būs iespēja ieraudzīt pītos izstrādājumu. Mākslinieks, podnieks Andris Džiguns ļaus kokam skanēt, ievibrējot perkusiju skaņās. Par kokiem nepieciešams arī parūpēties, tādēļ talkā nāk arboristi. Matīsa Palsāna un Kārļa Kumsāra vadībā iepazīsim arboristu ekipējumu, paraugdemonstrējumus un kokaugu eksponātus ar interesantiem atradumu stāstiem. Ļaudonietis Andis Apsītis ne tikai vietējā, bet arī starptautiskā mērogā ražo un piedāvā izcilus lokus, pasākuma ietvaros tos varēsim ieraudzīt un izmēģināt.

Visas dienas garumā LVM Kalsnavas arborētums aicinās uz interaktīvo izziņas telti, izstādi “Koku stāsti gaismai” un iespēju aktīvākai pastaigai, spēlējot spēli “Ģimenes rallijs”.

Apciemo LVM Kalsnavas arborētumu un pastaigu dārzā apvieno ar izziņas stacijām, iegūstot jaunu informāciju, apgūstot jaunas prasmes un pārbaudot sevi dažādos uzdevumos, lai atklātu, kas ir koku dabā!

 

Ieeja pasākumā ar arborētuma ieejas biļeti.

Uzziņām: +371 27841099

citi raksti no šīs kategorijas

Skatīt visu
Vasaras saulgriežu pastaigas LVM dabas parkā Tērvetē

Vasaras saulgriežu laikā daba ir pašā pilnbriedā un ikvienu aicina smelties tās īpašo spēku. Dabā gājēji, kuri svētku laikā vēlas doties garās pastaigās, gaidīti Latvijas valsts...

LVM Kalsnavas arborētumā notiks ikgadējā "Peoniju ziedu parāde"

Tuvojoties jūnijam un vasaras saulgriežu laikam, Latvijas valsts mežu Kalsnavas arborētumā savai ziedēšanai gatavojas vairāk nekā 300 peoniju dažādības. Visa mēneša garumā dārzā...

Bērnudārza izlaiduma svinības Rūķīšu mežā

Latvijas valsts mežu dabas parks Tērvetē aicina – svini bērnudārza izlaidumu kopā ar mums! Bērnudārza izlaidums ir īpašs notikums ikviena mazā absolventa dzīvē - tas vēl...

profils

izvēlne

Vizuālie iestatījumi
izvēlne
profils

Krāsu uztvere

Teksta lielums