LVM Kalsnavas arborētuma izziņas festivāls "Koku dabā"

21.08.2023 16:08

 

Kokiem, gluži tāpat kā cilvēkiem, piemīt dažādas rakstura iezīmes. To daba mēdz būt ļoti daudzšķautnaina un mainīga -  trausla, stingra, pamatīga, jūtīga un pat skaļa.

Lai atklātu unikālo, iepazītu koku dabu, to, cik daudzveidīgs ir koksnes materiāls, cik dažāda ir koksnes daba un to cik koks var būt neparasts, 26. augustā, aicinām uz neparasto koku dārzu - LVM Kalsnavas arborētumu, lai kopā darbotos vides izziņas festivālā “Koku dabā”.

Tuvāku un tālāku ceļu būs mērojuši dažādu amata prasmju lietpratēji. Tie rādīs, stāstīs un dos iespēju izmēģināt. Tas viss cildinot koka unikalitāti un parādot, cik šķietami neiespējamais var tapt īsts.

26. augustā, laikā no plkst.11.00 – 15.00, uz darbnīcām aicina dažādu prasmju lietpratēji. Namdaru darbnīca no Garkalnes dos iespēju iepazīt senās koka spēles, prasmes – zāģēt, mizot, dzīt, salikt un būvēt. Mākslinieces, skalu pinējas Ingas Kļavas, vadībā taps skaisti koka skalu ziedi, būs iespēja ieraudzīt pītos izstrādājumu. Mākslinieks, podnieks Andris Džiguns ļaus kokam skanēt, ievibrējot perkusiju skaņās. Par kokiem nepieciešams arī parūpēties, tādēļ talkā nāk arboristi. Matīsa Palsāna un Kārļa Kumsāra vadībā iepazīsim arboristu ekipējumu, paraugdemonstrējumus un kokaugu eksponātus ar interesantiem atradumu stāstiem. Ļaudonietis Andis Apsītis ne tikai vietējā, bet arī starptautiskā mērogā ražo un piedāvā izcilus lokus, pasākuma ietvaros tos varēsim ieraudzīt un izmēģināt.

Visas dienas garumā LVM Kalsnavas arborētums aicinās uz interaktīvo izziņas telti, izstādi “Koku stāsti gaismai” un iespēju aktīvākai pastaigai, spēlējot spēli “Ģimenes rallijs”.

Apciemo LVM Kalsnavas arborētumu un pastaigu dārzā apvieno ar izziņas stacijām, iegūstot jaunu informāciju, apgūstot jaunas prasmes un pārbaudot sevi dažādos uzdevumos, lai atklātu, kas ir koku dabā!

 

Ieeja pasākumā ar arborētuma ieejas biļeti.

Uzziņām: +371 27841099

citi raksti no šīs kategorijas

Skatīt visu
Darba laika izmaiņas LVM dabas parka glempingā

Līdz ar septembra beigām LVM dabas parka glempingā iestājas klusāks periods. Nakšņotāju, makšķernieku un atpūtnieku vairs nav tik daudz kā vasaras mēnešos. Tas nenozīmē, ka...

"Mežs sveic skolotāju" LVM dabas parkā Tērvetē

Skolotāj, kā būtu, ja uz vienu dienu skolas griestus aizstātu debesis, bet sienas -  staltu koku stumbri? Skolotāju dienas noskaņā Latvijas valsts mežu dabas parks...

Vides izziņas piedāvājums LVM dabas parkā Tērvetē

Latvijas valsts mežu dabas parks Tērvetē - rudens ekskursijas galamērķis zinātkāriem, aktīviem un radošiem skolēniem. Septembris un oktobris tradicionāli kļuvuši par ikgadēju...

profils

izvēlne

Vizuālie iestatījumi
izvēlne
profils

Krāsu uztvere

Teksta lielums