Podkāsta “Dabā gājējs” 15. epizode: Īsi un gari pārgājieni

21.10.2022 15:10

isi gari pargajieni2

Dabā iešanas paradumi katram ir savi: kādam īsts pārgājiens sākas tikai no 20 kilometriem, taču cits ļaujas īsai un spilgtai dabas piedzīvošanas pieredzei. Lai arī kāda būtu tava dabā iešanas formula, podkāsta “Dabā gājējs” 15. epizodes viesu stāsti iedvesmos atklāt ko jaunu.

Ievas ciemiņi šoreiz ir tūrisma un vides eksperts, viens no garo distanču pārgājienu maršrutu “Mežataka” un “Jūrtaka” izveidotājiem, Juris Smaļinskis, un videogrāfs un dabas piedzīvojumu entuziasts Arvīds Barānovs.

Latvijas iedzīvotājiem ir liela privilēģija – vien pusstundas braucienā iespējams nokļūt mežā vai purvā, lai uzsāktu savu piedzīvojumu dabā. Šo iespēju izmanto arī Arvīds un pat darbadienu vakaros dodas pārnakšņot mežā.

“Īstam piedzīvojumam nav obligāti jābūt gājienam pāri Amazonei. Tā vietā darbadienas vakarā var aizbraukt tepat uz mežu pārnakšņot un no rīta būt atpakaļ darbā. It kā sīkums, bet tas var būt tāds piedzīvojums, ko atcerēties ja ne visu mūžu, tad ilgu laiku. Un tam nav nepieciešamas ne lielas investīcijas, ne nopietna gatavošanās,” stāsta Arvīds. Podkāsta epizodē viņš arī dalās atmiņās par laiku, kad kopā ar bērniem mežā nakšņoja gandrīz biežāk nekā mājās.

Savukārt Jura Smaļinska plašā pārgājienu pieredze mudina ielikt mugursomā dažas nepieciešamākās lietas un doties garā, vismaz vienu dienu ilgā pārgājienā. Epizodē Juris stāsta par to, kā tapuši garo pārgājienu maršruti “Mežtaka” un “Jūrtaka”, dalās savā dabā gājēja pieredzē un atklāj, kāds ir iztikas minimums vienas dienas pārgājienam Latvijā.

Mežtaka Latvijā vijas kopumā 674 km, bet Jūrtaka – 580 km garās takās. Katrs no posmiem veidots tā, lai būtu noejams vienas dienas laikā.  

Klausies 15. epizodi un šajās brīvdienās tiekamies meža takās!

Klausīties podkāstu

citi raksti no šīs kategorijas

Skatīt visu
Latvijas valsts mežu vēstniecībā notiks lekcija par flokšiem

Rudens ir piemērots laiks, lai dotos uz stādu tirdzniecības laukumiem un izvēlētos stādus savu dārzu papildināšanai ar jauniem augiem, lapu kokiem, krūmiem un skujeņiem, kā arī...

Padomi drošai atpūtai mežā

Ņemot vērā pēdējo dienu laikā pieredzētos ekstremālos laikapstākļus, AS “Latvijas valsts meži” (LVM) aicina dabā gājējus būt atbildīgiem un piesardzīgiem, lai atpūta dabā būtu...

Mežs pārsteidz pat pieredzējušu dabā gājēju

AS “Latvijas valsts meži” (LVM) sniedz iespēju ikvienam dabā gājējam baudīt atpūtu dabā kādā no vairāk nekā 300 labiekārtotajām bezmaksas atpūtas vietām visā Latvijā. Turklāt...

profils

izvēlne

Vizuālie iestatījumi
izvēlne
profils

Krāsu uztvere

Teksta lielums