LVM Kaņiera ezers

LVM Kaņiera ezers Lapmežciemā ir putnu un zivju krājumu ziņā viens no bagātākajiem ezeriem Latvijā. Te ierīkota arī moderna laivu bāze

Par LVM Kaņiera ezeru

LVM Kaņiera ezers Lapmežciemā ir putnu un zivju krājumu ziņā viens no bagātākajiem ezeriem Latvijā. Tā ir iecienīta makšķernieku un putnu vērotāju vieta. Kaņierī visbiežāk makšķerētā ir līdaka, kam seko līnis, rauda, rudulis, breksis, karūsa, sudrabkarūsa un asaris.

Kaņieris ir lagūnas tipa ezers, kas izveidojies pēc Litorīnas jūras atkāpšanās, un ir aizsargājams dabas objekts, kas iekļauts Ķemeru nacionālā parka teritorijā. Ezerā ir 14 salas, kuras caurceļošanas laikā par savu atpūtas vietu izraudzījušies ūdensputni. Pavisam Kaņiera ezerā novērotas vairāk nekā 200 putnu sugas (kopā Latvijā ir reģistrētas 342 putnu sugas). Ezers ir iekļauts Eiropas nozīmīgo putnu vietu sarakstā. Bet kopš 1995. gada Kaņieris kļūst par starptautiski atzītu mitrāju – ūdensputniem īpaši nozīmīgu vietu.

8 galerija kanieraezers

Ezers ir sekls, maksimālais dziļums – 1,8 metri, bet tā vidējais dziļums mazāks par vienu metru. Putnu vērošanai Kaņierī labākais laiks ir pavasaris un vasaras otra puse – rudens līdz septembra beigām. Pavasarī un vasaras sākumā šurp var doties nakts ekskursijās, lai klausītos nakts laikā dziedošās putnu sugas. Te var dzirdēt lielo dumpi, niedru un sisinātājķauķus, veiksmes gadījumā arī mazo ormanīti un dumbrcāli, šad tad – mazo dumpi. Dienas laikā ir iespējams novērot medījošu jūras ērgli.

2 galerija kanieraezers

Makšķernieku un atpūtnieku ērtībām Kaņierī izveidota laivu bāze. Kaņiera ezera laivu bāze ir labiekārtota un moderna ar auto stāvvietu, laivu novietni un WC. Te nomai piedāvā vairāk nekā četrdesmit laivas, arī ūdens velosipēdus un SUP dēļus. Ievērojiet, ka makšķerēt ezerā drīkst tikai no laivu bāzē iznomātajām laivām. Pie ezera izveidotas arī piknika vietas.

Jebkuru peldošu līdzekļu atrašanās LVM Kaņiera ezerā, bez saskaņošanas ar AS „Latvijas valsts meži”, aizliegta!

Atpūtas iespējas


Kaņiera ezera niedru taka

Kaņiera ezera niedru taka

Kaņiera ezera niedru taka - uz pontoniem veidota dēļu laipa, kas vijas starp Kaņiera ezera salām un ved cauri niedru labirintiem. Šī pastaigu taka ir īstā vieta, kurp doties jebkurā gadalaikā, lai netraucēti izbaudītu īpašo ainavu, ezera mieru un nodotos putnu vērošanai.

Kaņiera ezera putnu vērošanas tornis

Kaņiera ezera putnu vērošanas tornis

Tornis atrodas Kaņiera ezera Riekstu pussalā, un te iespējams pārredzēt ievērojamu daļu Kaņiera ezera.

Kaņiera pilskalna taka un tornis

Kaņiera pilskalna taka un tornis

Taka veidota sadarbībā ar Lapmežciema muzeju. Tā ved uz Kaņiera pilskalnu un akmeņu vaļņiem.

cenas


Laivas izmantošana

5 EUR stundā

9–12 EUR dienā (darbdienās)

15 EUR dienā (brīvdienās un svētku dienās)

SUP dēļa noma

10 EUR pirmā stunda

5 EUR katra nākamā stunda

Ūdensvelosipēda noma

6 EUR stundā

Nakšņošana atpūtas mājiņās

20–24 EUR diennaktī - 2 guļvietas

23–26 EUR diennaktī - 3 guļvietas

25–30 EUR diennaktī - 4 guļvietas

 

Telts vieta

4 EUR diennaktī

Nojumes izmantošana

5 EUR stundā

20 EUR dienā

Pirts noma

20 EUR pirmā stunda

15 EUR katra nākamā stunda

piedāvājums grupām


Piedāvājums makšķerniekiem

Makšķerēšanas licences no 1.maija līdz ledus uzsalšanai var iegādāties LVM Kaņiera ezera laivu bāzē. Iegādājoties licenci, interesentiem ir iespēja pārbaudīt veiksmi un makšķerēšanas prasmes plašajā LVM Kaņiera ezerā. Makšķernieku un atpūtnieku ērtībām Kaņierī izveidota laivu bāze, kur var nomāt dažāda izmēra laivas - gan atpūtai uz ūdeņiem, gan makšķerēšanai.

Vairāk informācijas, zvanot 29253514.

 
 
 
 

 

Laiks

No 1. maija līdz ledus uzsalšanai

Cena

Skatīt cenrādi par laivas nomu

Ilgums

7.00 - 22.00

Piedāvājums atpūtniekiem

Aktīvās atpūtas cienītājiem un ainavu baudītājiem ir iespēja nomāt SUP dēļus. Tā kā LVM Kaņiera ezers ir sekls, arī ūdens velosipēds ir lieliska iespēja, kā aktīvi skatīt ezera salas un ainavisko apkārtni. LVM Kaņiera ezera tuvumā izveidotas divas atpūtas vietas ar galdiem, soliem un griliem, kur iespējams ieturēt maltīti un baudīt ezera mieru.

Vairāk informācijas, zvanot 29253514.

Laiks

Vasarā

Cena

Skatīt inventāra un piknika vietas nomas cenrādi

Ilgums

7.00-22.00

biežāk uzdotie jautājumi


Vai teritoriju var apmeklēt ar mājdzīvniekiem?

LVM Kaņiera ezera teritorijā var uzturēties ar mājdzīvniekiem. Lūdzam ievērot iekšējās kārtības noteikumus.

Vai un cik kempingā pieejamas dušas?

Šāda pakalpojuma LVM Kaņiera ezera laivu bāzē nav.

Kādi ir ierobežojumi LVM Kaņiera ezerā?

LVM Kaņiera ezerā jāievēro sezonālo liegumu zonas  - pie ezera ir izvietotas informatīvas zīmes. Informācija elektroniski par lieguma zonām atrodama manacope.lv mobilajā lietotnē.

profils

izvēlne

Vizuālie iestatījumi
izvēlne
sākums
objekti kartē
Profils

Krāsu uztvere

Teksta lielums