LVM Pokaiņu mežs

LVM Pokaiņu mežs ir neparasts tūrisma objekts savu brīnumaino nostāstu dēļ. Izvietojies uz stāviem pauguriem un dziļām ielejām, veido neparasti gleznainu ainavu

Par LVM Pokaiņu mežu

LVM Pokaiņu mežs ir neparasts tūrisma objekts savu brīnumaino nostāstu dēļ. Tā ir ainaviski interesanta un gleznaina vieta ar stāviem pakalniem, dziļām ielejām un dažāda sastāva un vecuma mežaudzēm. Taču neparastākais šajā mežā ir dažāda izmēra akmeņu krāvumi.

Pokaiņu mežs atrodas 13 kilometru attālumā no Dobeles, braucot Īles virzienā. Te lielākās un mazākās grupās, kaudzēs, akmens upēs un valnīšos, atrodas slavenie Pokaiņu akmeņu krāvumi. Tik liela visu izmēru un formu akmeņu koncentrācija vienuviet rada patiesi neparastu iespaidu. Tas daudziem cilvēkiem liek sajust savdabīgus enerģijas strāvojumus - vieni redz vīzijas, bet citi – uztver informācijas plūsmu. Ja tomēr dzīves pārliecība un zinātniskā pamatojuma trūkums liedz ticību pārdabiskiem brīnumiem, tad apkārtnes miers un iespēja izbaudīt interesantu pastaigu svaigā gaisā iepriecinās jebkuru skeptiski noskaņotu prātu.

Mežā ir izveidotas takas 15 km garumā, saudzīgi attīrīti akmeņu krāvumi un atsevišķiem akmeņiem iedoti nosaukumi. Galvenais – neaizmirst ērtus apavus, jo takas ved pa paugurainu apvidu, ko sevišķi iecienījuši orientēšanās sporta piekritēji. LVM Pokaiņu meža taku reljefs ir dažāds, tāpēc lielākajā daļā taku ar bērnu ratiem izbraukt būs grūti, ja vien nepieturas pie perimetra "Loka ceļa".

biežāk uzdotie jautājumi


Vai Pokaiņu mežu drīkst apmeklēt ar mājdzīvniekiem?

LVM Pokaiņu mežu drīkst apmeklēt ar mājdzīvniekiem. Aicinām ievērot noteikto kārtību.

Vai Pokaiņu mežs ir piemērots apmeklētājiem ar bērnu ratiņiem?

LVM Pokaiņu meža taku reljefs ir ļoti mainīgs, lielāko daļu taku ar bērnu ratiem izbraukt ir ļoti grūti. Bet garākai pastaiga var izvēlēties pastaigu pa perimetru, izejot "Loka ceļu".

Kas jāņem līdzi uz Pokaiņu mežu?

LVM Pokaiņu meža apmeklētājus aicinām ņemt līdzi pretodu līdzekli, ērtus apavus un nodrošināties ar uzpildītu ūdens pudeli.

Cik ilgā laikā var izstaigāt Pokaiņu mežu?

Ejot kājām, pastaiga ilgst apmēram 5 stundas, braucot ar automašīnu - 2,5 stundas.

profils

izvēlne

Vizuālie iestatījumi
izvēlne
profils

Krāsu uztvere

Teksta lielums